Odsavač par vybírejte nejen očima, ale i ušima!

Pokud rekonstrujete vaše bydlení, určitě se těšíte na výsledek. Mnoho knih by se ale mohlo popsat příběhy o zklamáních se řemeslníky odborníky nebo stavební firmou. Vždy je třeba o problému něco vědět a nenechat se tlačit do budoucích problémů. To vše platí i o odsávání nežádoucích pachů při vaření. Odsavač par tedy vybírejte očima, ušima a hlavně hlavou.

Odsavač par vybírejte nejen očima, ale i ušima!

Vybrat správný odsavač par je maličkost, když víte, jak na to. Je třeba přemýšlet o obsahu i o formě. Tzn. designově vydařený odsavač ještě nemusí pro vás být zrovna to pravé.

Kvalitní a bezproblémové odsavače par CATA a EMPIRE za nejlepší cenu na trhu.

Design odsavače par

Pokud myslíte, že výběr vzhledu odsavače je nad vaše síly, požádejte o pomoc architekta. Na trhu je obrovské množství odsavačů v mnoha designových provedení. K nejprodávanějším z hlediska materiálu patří digestoře nerezové, dále jsou k dispozici v černém nebo bílém laku, provedení se sklem, rustikální odsavače obsahují většinou části z masivního dřeva, k těm dražším patří odsavače z Corianu apod...

Odsavače dle provedení

Dle funkčního provedení se odsavače par rozdělují na komínové ke zdi, komínové rohové, ostrůvkové, podskříňkové, výsuvné. Jejich funkce je patrná z názvu.

To bylo k rozdělení odsavačů dle vzhledu. Pro funkci je důležité rozdělení jiné:

Odsavače par s odtahem nebo vnitřní cirkulací (recirkulační odsavače)?

Pokud je to jen trochu možné, zvolte plně odtahový režim. Jen tak můžete dosáhnout plně uspokojivé funkce odsávání. V tomto režimu je odsavač napojen na potrubí, které odvede zkažený vzduch mimo naše bydlení. Recirkulační režim totiž vzduch nikam neodvádí, ten se pouze prožene vnitřními filtry a skoro čistý se vrací zpět do kuchyně. Každý z režimů má své výhody a nevýhody (podrobně popsáno v: jak vybrat digestoř na webu t-digestore.cz)

Hlučnost odsavače par

Dalším oříškem by mohla být vhodně vybraná hlučnost odsavače par. Hlučný odsavač vám dokáže dost změnit náladu při vaření. Vyberte odsavač s hladinou hluku okolo 50 dB. To je velmi bratelná úroveň. Na Wikipedii se uvádí, že hladina 50 dB odpovídá šepotu ze vzdálenosti 10 cm. Odsavače par, které nabízí takové komfortní ticho na plný výkon, jsou ale dost drahé. Dobrým řešením je používat odsavač na menší výkon - na kvalitní odsávání par to bohatě stačí, přístroj neobtěžuje hlukem a když třeba něco připálíte, odsavač spustíte na výkon nejvyšší a chvíli hluku snadno vydržíte.

Kvalitní a bezproblémové odsavače par CATA a EMPIRE za nejlepší cenu na trhu.