Odhad ceny nemovitosti zvýší šance na prodej

Odhad ceny nemovitosti zvýší šance na prodej

Ať už nemovitost kupujete nebo prodáváte, vždy je třeba zjistit si její skutečnou tržní cenu. Tím získáte skvělý vyjednávací prostředek při jednání s protistranou. Kromě toho se vám znalecký odhad bude hodit též pro získání hypotečního úvěru, při dědickém řízení nebo při stanovení daně z nabytí nemovitosti.

Jak probíhá odhad ceny nemovitosti?

Lze ho připravit online bez toho, aby byl odhadce v dané nemovitosti fyzicky přítomen. K dispozici má totiž databáze realitních kanceláří, v nichž se nacházejí desítky tisíc prodaných bytů, domů, komerčních staveb, rekreačních objektů a pozemků. Odhad nemovitosti je tak vyhotoven na základě cenové mapy konkrétní lokality. Vychází se ze skutečných prodejních cen zaznamenaných v katastru nemovitostí.

Využijte všech výhod odhadu nemovitosti

V jakých případech odhad ceny nemovitosti budete potřebovat, jste se dozvěděli výše. Víte však o tom, že díky němu můžete dostat až polovinu peněz za prodej domu či bytu mnohem dříve, než je běžné? Tato zpráva potěší zejména v případě, pokud na prodej nemovitosti spěcháte. Na základě profesionálního odhadu vám bude vyplacena polovina ceny nemovitosti ihned, zbývající část ceny obdržíte po jejím prodeji. Nejpozději do 6 měsíců. Nemusíte se tedy zbytečně stresovat a snižovat cenu. Protože se nejedná o žádný výkup, zůstáváte po celou dobu prodeje vlastníkem nemovitosti. Zároveň jste chráněni vůči situaci, kdy se kupec do 6 měsíců nenajde. Realitní kancelář od vás nemovitost po této době za férových podmínek vykoupí.

Vytěžte z prodeje maximum

Tím, že můžete získat předem 50 % prodejní ceny nemovitosti, výčet výhod nekončí. Realitní kancelář se postará o to, abyste neutratili ani korunu za provizi. Ta jde na bedra kupujícího. Rovněž se spolehněte na prodej za nejvyšší možné ceny s tím, že průměrná doba prodeje bytu je do 40 dnů.