Obývací pokoj si zaslouží originální vzhled

Obývací pokoj si zaslouží originální vzhled

Diskutovat o tom, že obývací pokoj je jakousi dominantou celého interiéru, by bylo s největší pravděpodobností zbytečné. Strávíme v něm obrovské množství času a návštěvy přicházejí právě sem, aby s vámi probraly veškeré záležitosti. I proto by právě tato místnost měla působit maximálně reprezentativně. My se soustředíme na všechny aspekty, jež je třeba při jeho vybavování brát v potaz. Společně se přesvědčíme, že je jich hodně.

Výmalba a volba sedací soupravy

V první řadě byste měli zvolit barvu, v níž budou vyvedeny stěny obývacího pokoje. Jsou to právě nejrůznější odstíny, jež mohou bydlení dokonale zpříjemnit. Obecně se doporučují spíše světlejší odstíny. Pokud ale máte rádi extravaganci, nemusíte se bát ani silně vizuálně působících pastelových barev. S celkovým barevným laděním musí dokonale korespondovat také volba sedací soupravy. U té byste měli brát v potaz i její tvar. K dispozici jsou jak rohové modely, tak i soupravy do písmene U anebo klasické, jež se doplňují křesly. Posledně jmenované jsou dnes opět nejvíce trendy.

Stylový minimalisticky pojatý nábytek

Doby, kdy nábytek představoval dominantní součást pokojů, jsou již naštěstí dávno pryč. Dnes se klade důraz spíše na minimalistické pojetí interiéru a bohatě tak postačí pořízení vkusného menšího konferenčního stolku. Zajímavé mohou být i sestavy určené pro televizi. Ta bývá ale většinou integrována ve zdi. Důležitá je i volba lamp a osvětlení, které hraje také prim zejména v šeru a večer.

Inspirujte se zdarma online

Nevíte si s celkovým řešením obývacího pokoje rady? Stačí se pouze inspirovat a můžete ihned začít s realizací vašeho záměru. Skvělé možnosti nabízí web o bydlení Biano, na kterém najdete spousty již realizovaných projektů předních českých designérů. Třeba si i vy vyberete z více než 60 000 fotografií a 400 000 produktů pocházejících z nabídek spousty internetových obchodů.