Obecní drátový rozhlas má i v dnešní době svůj význam

Obecní drátový rozhlas má i v dnešní době svůj význam

Mladší generace se na drátový rozhlas, který používají hlavně menší obce, dívají s určitým opovržením, mají pocit, že jde o zbytečnou věc, již lze nahradit mnohem modernějšími metodami. Ale i v dnešní době, kdy je potřeba rychle a efektivně informovat občany o novinkách v obcích, má rozhodně svůj smysl. Zvláště tehdy, je-li moderní a výkonný.

Proč investovat do obecního drátového rozhlasu?

V okamžiku, kdy se na vsi či malém městě něco děje, obecní drátový rozhlas dokáže rychle dostat potřebné informace k lidem. Zejména ti ve starším věku jej znají už z mládí a často ho mají za hlavní zdroj místních informací.

Mnohdy už obecní drátové rozhlasy pamatují spoustu let, což je poznat při každém hlášení. Proto je na místě uvažovat nad pořízením modernějších variant. Ty lze kupříkladu napojit na integrovaný záchranný systém, protipovodňová čidla a další systémy, které hlídají bezpečnost obyvatel. Součástí přechodu na nové zařízení by měla být i výměna hlásičů, které jsou často nekvalitní a snižují efektivitu hlášení.

Bezdrátové řešení

Drátový rozhlas pro města a obce lze nahradit za sofistikovanější bezdrátovou variantu. Je sice obvykle trochu dražší, oproti drátovému řešení ale není zapotřebí dělat tak velké množství úprav, rovněž montáž a servis jsou daleko jednodušší. Bezdrátový rozhlas má ještě více funkcí nežli drátové modely.

Na koho se obrátit?

Pakliže pro svoji obci sháníte nový bezdrátový či drátový obecní rozhlas, může vás zaujmout nabídka společnosti EL-MIK, jež se prodejem, montáží a servisem těchto zařízení zabývá. Kromě toho je schopna dodat také ozvučovací techniku do sálů, škol či třeba nádražních budov. V neposlední řadě pak prodává výkonné ultrazvukové čističky pro průmyslové využití i do domácích podmínek.