Nový styl vaší kuchyně

Nový styl vaší kuchyně

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v domě. Dávno už to není jen malá místnůstka, jak ji známe z panelových domů, ale stalo se z ní doslova srdce domova. Čím dál častěji je kuchyně propojena s obývacím pokojem a jídelnou, díky tomu vzniká velkorysý prostor pro setkávání s rodinou i přáteli. Pokud v některé z místností trávíte tolik času, rozhodně není jedno, jak vypadá a především jak se v ní cítíte.

Rustikální styl

Rustikální, neboli venkovský styl se stal v poslední době velmi oblíbeným. Hlavním důvodem je bezesporu to, že do domova vnáší pohodu a klid bezstarostného venkova. Člověk má pocit, že je stále někde na dovolené. I do městského bytu vnáší kus přírody. To vše především díky použitým materiálům a řemeslně zpracovaným výrobkům. Rustikální styl pracuje hlavně se dřevem, pálenou cihlou a kamenem. Dále už jen stačí, abyste se přiklonili k nějakému z módních trendů, a můžete mít bydlení ve stylu skandinávského, anglického, nebo francouzského venkova. Na trhu naleznete spousty výrobků ovlivněné různými evropskými zeměmi, ale ani jejich kombinace rustikálnímu stylu nevadí, spíše naopak. Jednotlivé trendy se krásně doplňují, a právě tím navodíte onu příjemnou atmosféru. K rustikálnímu stylu se skvěle hodí také dojem omšelosti a patiny. Můžete tedy využít i nějaký starý kousek nábytku po babičce.

Rustikální kuchyně

V rustikálním provedení vypadají skvěle také kuchyně. Tento styl si zamilují především milovníci tradic a romantiky. Veškeré skřínky jsou vyrobené ze dřeva a je na nich znát osobnost zadavatele. Jde o velmi osobitý styl. Kvalitní rustikální kuchyně jsou zpracované velice precizně a je kladen velký důraz i na ten nejmenší detail. Tyto kuchyně se nejvíce hodí do velkých otevřených prostor, kde nejlépe vyniknou. Samozřejmě se však dají umístit i do menších nebo atypických místností.