Nový nebo starý byt, to je to oč tu běží

Nastal čas, kdy se začínáte poohlížet po vlastním bydlení. Někdo vám říká, že je lepší jít do nového bytu, někdo zase nedá dopustit na koupi staršího bytu. Jak se tedy správně rozhodnout? Jednou z cest je ptát se u odborníků a zapojit zdravý selský rozum.

Nový nebo starý byt, to je to oč tu běží

Nový nebo starý byt? Panelový nebo cihlový dům? To jsou nejčastější dotazy klientů, kteří mají zájem o bydlení v Praze. Porovnávat starý panelákový dům s multifunkční novostavbou snad ani není nutné. Na první pohled je patrné, kterým architektonickým směrem se ubírají novostavby a kde zamrzly tzv. králikárny, přestože i ty samozřejmě skvěle slouží svému účelu. Bývalá paneláková šeď se s dnešními novostavbami nemůže srovnávat. Novostavby mají mnohem estetičtější architektonickou podobu, nemluvě o vysoké kvalitě bydlení. V současné době se při výstavbě domů používají nové technologie, které přinášejí mnohem komfortnější bydlení.

Novostavby Praha – komfortní bydlení   

Ano, novostavby přinášejí nejen komfortnější bydlení, ale také další výhody. Smyslem starých panelákových bytů bylo, nacpat pod jednu střechu, co nejvíc lidí. Je třeba si uvědomit, že starý byt vyžaduje nákladnou rekonstrukci. A co taková generální úprava zahrnuje? Nové podlahy, bourání futer, rekonstrukce umakartových jader, výměna kuchyňské linky, úprava jističů, kterou si žádají dnešní moderní spotřebiče a tak dále. K některým úpravám budete potřebovat i stavební povolení – to vyžaduje čas a pevné nervy. A k jakému závěru nakonec dojdete? Pokud sečtete náklady za drahou rekonstrukci + kupní cenu staré nemovitosti, můžete dojít k vyšší ceně než je cena novostavby. 

 Nové byty v Praze za rozumnou cenu

Nové byty v Praze – to je naše doporučení. A to jsme ještě nepřipomněli poplatky spojené s užíváním panelákového bytu včetně energetické náročnosti. Panelové domy nemají dobré izolační schopnosti jako nové byty v Praze a tím pádem se vám topení v zimě prodraží, neboť je větší unik tepla. Čekají vás další poplatky – za elektrickou energii, poplatky družstvu a poplatky do nenáviděného fondu oprav. Novostavba žádné opravy nevyžaduje, proto je tento poplatek minimální. A kde seženete to nejlepší bydlení v Praze? Na portálu bytyprodejpraha.cz.