Nevýhody a výhody skleněného nábytku

Moderní interiér bytu či domu, je těžké si představit bez stylového nábytku.

Nevýhody a výhody skleněného nábytku

Ten může být vyrobený ze dřeva, plastu, PVC, zrcadla, skla, stejně jako z kombinaci těchto materiálů. Pochopitelně hrají prim ekologicky šetrné materiály - přírodní dřevo, ale vzhledem k jeho vysoké ceně, spotřebitelé více věnují pozornost jiným, cenově dostupnějším materiálům a sklo – je jeden z nich. Zrcadlový a skleněný nábytek je stále více populární a je velmi často k vidění v kancelářích a kavárnách.   

Moderní skleněný nábytek

Zvýšená popularita skleněného nábytku lze snadno vysvětlit: příznivá cena, sklo je šetrné k životnímu prostředí, nábytek působí harmonickým a jemným dojmem.  Modernizace a rozvoj "výroby skla" se zvyšuje přímo úměrně s nárůstem poptávky po ní. Takže, co vidíme dnes? Kvalitní a stylový nábytek, který má značné množství výhod oproti výrobkům z jiných materiálů.

Sklo do koupelny?

Výhody

Skleněný nábytek nebrání pronikání světla v místnosti, což znamená, že v místnosti přidá na pocitu lehkosti a elegance. To platí zejména pro malé pokoje, kde bojujete s každým centimetrem prostoru. Efektní design -  můžete vytvořit zajímavé a neobvyklé detaily interiéru domu, které budou klást důraz na svou individualitu a zvýraznění každé místnosti. Další výhoda tohoto materiálu spočívá v jeho univerzálnosti: sklo se hodí ke všem stylům, od moderního  High-tech po minimalistický, konče modernou, barokem, rokokem, a dokonce gotikou. A nakonec, skleněný stůl, nebo například deska stolu - je tak krásná a atraktivní, že často potlačí všechny možné nevýhody tohoto nábytku.

Mohlo by Vás zajímat: Korek dokáže v interiéru divy

Nevýhody

Spolu se všemi výhodami skleněného nábytku, existuje několik nevýhod, které jsou důležité zvážit, než se vydáte do obchodu. Průhlednost skla, díky čemuž je materiál, na jedné straně ceněný, může mít významnou nevýhodu: ne každý touží koukat při jídle na nohy nábytku, které jsou pod sklem krásně vidět. Nemluvě o chladu materiálu a náročnější údržbě. Sklo není moc vhodné pro běžné denní stolování, máme na mysli hlučnost vznikající při kontaktu nádobí se sklem. V rodinách s dětmi je třeba myslet na nebezpečí ostrých rohů a případných střepů rozbitého skla.

Doporučujeme: http://dumazahrada.info/