Nevíte, jaká akumulační kamna zvolit? My ano!

Nevíte, jaká akumulační kamna zvolit? My ano!

Zvažujete investici do akumulačních kamen? Tuto volbu vám jednoznačně schvalujeme. Moderní akumulačky jsou výkonné a zároveň i nenáročné na spotřebu paliva. A skvěle vypadají!

Seznam předností akumulačních kamen coby vytápěcího zdroje je docela dlouhý. Místnost v první řadě na rozdíl od konkurenčních produktů vytápějí rovnoměrně. Proč tomu tak je? 

Výhody sálavého tepla

Sálavé teplo, které akumulační kamna, jejichž správný název je krbová kamna s akumulací, produkují, totiž snižuje proudění horkého vzduchu. Ten přitom není vysušený, protože sálavé teplo zároveň nijak neovlivňuje jeho vlhkost. Výsledkem, jinými slovy, je zdraví velmi prospěšné vnitřní prostředí. Není na místě už jen z tohoto důvodu začít o akumulačních kamnech neboli akumulačkách uvažovat?

Moderní akumulačky? Jasná volba!

Zapomeňte však na akumulačky z dob našich babiček. Tedy nevzhledné plechové bedny, od nichž každý odvracel zrak. Současná moderní akumulační kamna se z designového hlediska mohou stát středobodem místnosti. Akumulační kamna Nunnauuni z e-shopu svetkrbu.cz tedy určitě. Ještě více než vzhled však boduje jejich funkčnost, tedy výkon v kombinaci s velmi nízkou energetickou spotřebou.

Prodloužená doba sálání

Jedná se o netradiční akumulační kamna na dřevo s krbovou vložkou obehnanou mastkem, jehož hlavní předností je doba sálání prodloužená na maximum, a to až na 8 hodin po vyhasnutí ohně! Pokud v zimě večer do kamen přiložíte, budou vás hřát celou noc!

Princip vytápění

Samotný pocit tepla je přitom naprosto stejný jako u kamen teplovzdušných! Akumulační kamna totiž, jak si jistě pamatujete z hodin fyziky, pracují na principu akumulace, tedy hromadění tepla a jeho následného sálání do interiéru. To s sebou mimo jiné nese velmi nízké nároky na spotřebu paliva. Na trhu najdete akumulačky s výkonem okolí tří kilowatt, a to s účinností spalování okolo osmdesáti procent! Moderní akumulačky navrch všeho zkrátka jsou i velmi úsporné. Ještě váháte? Neměli byste!