Není postel jako postel

Nejčtenější

Léto je v plném proudu, sluníčko nás hýčká svými hřejivými paprsky a vysoké teploty se nejlépe překonávají na koupališti. Ulice v Poděbradech horkem přímo sálají, asfalt se lepí na sandále a zmrzlina se roztéká už přímo na kornoutku…

Není postel jako postel

Snažím se tedy přítele vytáhnout z našeho bytu na koupaliště. Ale je to přímo nadlidský výkon, nejraději se válí na posteli a říká, jak je unavený a že někdo z nás musí už konečně vybrat novou postel.

„To máš pravdu, ale proč bychom postel nemohli vybrat společně na koupališti? Katalogy nebo notebook si můžeme vzít sebou a přitom se v tom příšerném vedru zchladit,“ namítám a doufám, že se mi přeci jenom podaří přítele z té postele zvednout.

Ale je neoblomný! „Mně se nejlépe přemýšlí v posteli, tak jdi na koupaliště sama a já vyberu tu nejhezčí postel pod sluncem,“ odpovídá s úsměvem.

Ach jo, jak toho mého pecivála přiměju, aby se na poděbradské koupaliště přeci jenom vydal? Nakonec ho nechám jeho výmluvám a jdu sama. Po příchodu na koupaliště, jsem ale dostala perfektní nápad! Součástí areálu, jak jsem zjistila, je totiž i posezení v podobě postele. To je tedy krásná rarita.

Přítel se neustále vymlouvá, že vybírat může jen v posteli, tady je, takže mu jeho argumenty hned přebiji. Z koupaliště se vracím krásně opálená a v dobré náladě. Hned mezi dveřmi se ptám, jakou postel do naší ložnice vybral. Odpovědí mi je ticho, přítel spí jako nemluvně… To jsem si mohla myslet.

Jakmile rozlepil oči, začala jsem ho přemlouvat… „No dobrá, jestli říkáš, že na koupališti je také postel, i když se mi to nezdá…,“ pochyboval o mých slovech.

Druhý den jsme se tedy společně vydali na koupaliště. Přítelův úžas byl neskutečný. Hned se usadil na postel mezi naše kamarády, kteří už na nás čekali. Takové posezení opravdu nečekal. A jak nakonec dopadl výběr naší postele? I na tu došlo, kamarádi se svěřili se svými zkušenostmi a doporučeními. Teď už nebude problém v internetovém obchodu tu NEJ postel koupit.