Není mnoho lepších možností než betonové ploty

Není mnoho lepších možností než betonové ploty

Existují i lidé, kteří plot okolo svého domu vůbec neřeší. A pak jsou tu ti, kteří nemají potřebu být vykradeni. Chcete-li se cítit doma v bezpečí a zároveň chránit svůj majetek, nějaký ten plot byste si pořídit měli. Kandidátů je docela dost, nicméně dnes se nejvíce vyplatí ploty z betonu.

Alternativ mají mnoho, ale...

Valná část domků u nás je oplocených nějakou formou buďto dřevěného, nebo kovového plotu. Nic proti tomu. Některé vypadají skutečně pěkně, ale jako ochrana příliš nefungují. Mnoho z nich dokonce nedosahuje ani dvoumetrové výšky, takže jejich překonání není pro středně statného mládence žádný problém.

Problém takovýchto ohrazení je rovněž v nutnosti údržby. Jak dřevěné ploty, tak i jejich kovové varianty je nezbytné udržovat v dobré kondici, a sice pravidelnými ochrannými nátěry. V případě, že dáte šanci betonovým plotům, ten druh problému pro vás nebude existovat.

Vůbec nejsou ošklivé

Lidé, kteří nechtějí o betonovém oplocení ani slyšet, obvykle argumentují jeho nepříliš hezkým vizuálem. Je pravda, že betonové panely dokáží být docela strohé, nicméně k tvorbě plotů se nepoužívají ty samé materiály jako u paneláků.

Naopak, betonový plot může být i docela pěkný. Některé mohou působit jako kámen, jiné vypadat jako cihlová či břidlicová zeď. Co se vzhledu týče, rozhodně beton nezaostává za jinými materiály.

Odolají všem nástrahám i času

Ploty z betonu jsou vysoce odolné. I když budete hodně chtít, nedokážete je jen tak poničit. Je k tomu potřeba těžší nářadí, které si z vcelku pochopitelných důvodů zloději obvykle s sebou neberou.

Ovšem nejenom mechanickému poškození dokáží betonové ploty odolat. Rovněž jsou takřka imunní vůči větru, dešti, sněhu a dalším nepříjemným zkouškám, které si může počasí přichystat. Díky tomu vydrží sloužit opravdu dlouho bez nutnosti opravy či výměny.