Navraťte renovací parket přírodní vzhled Vašemu interiéru

Navraťte renovací parket přírodní vzhled Vašemu interiéru

Rádi byste zrenovovali svůj byt, ale přitom nechcete zbytečně utrácet? Vezměte to doma pěkně od podlahy a obruste si parkety sami. Stačí vybrat si vhodné brusivo a svou prací změníte styl interiéru Vašeho domova. Správně udržované parkety vydrží sloužit několika generacím. V prodejně brusiva v Brně najdete bohatou nabídku brusných papírů různé hrubosti a šířek. V případě nejasností Vám zkušení prodavači poradí, jaké brusné papíry pro Vaši práci vybrat. Konkrétně pro broušení parket uplatníte širší škálu hrubosti papíru.

Před samotným broušením podlahy musíte odstranit starý povrch, vzniklé nečistoty, či použité hřebíky. Podlaha může být nerovná, barvená, možná budete muset vyměnit prasklá prkna, nebo poškozená od přelívání květin. Stav podlahy zjistěte ještě před samotným počátkem prací.

Pro broušení parket si můžete zapůjčit moderní stroj, který během procesu odsává unikající prach, vyhnete se tak většímu znečištění při jeho ovládání. Postupně při broušení budete měnit brusné papíry, začnete nejhrubším a skončíte nejjemnějším. Ve finále musíte parkety nalakovat, aby odolaly dalším zásahům při jejich užívání. Po skončení prací musíte čekat nejméně 8 hodin, než podlahu použijete. Se stěhováním nábytku vyčkejte do až do dalšího dne, ať parkety zbytečně brzy nezatížíte. Pokud budete parkety zčásti opět zakrývat koberci, položte je až po týdnu užívání podlahy.

V nabídce obchodu s brusivy v Brně si vyberete kvalitní brusné papíry a budete mít jistotu, že po Vaší vynaložené námaze vyniknou přednosti parket, tedy jejich přírodní kresba a originalita dřeva. Jistě i potěšíte svoje spolubydlící, když předvedete svoji manuální zručnost. A dost možná si po této zkušenosti vyberete další objekt ve Vaší domácnosti, který zbroušením získá nový a příjemnější design.