Nakupte povlečení a galanterii na jednom místě online

Nakupte povlečení a galanterii na jednom místě online

Máte v plánu si trochu zkrášlit domov? Koupit nové povlečení, potah na sedací soupravu, ušít povlaky na polštářky, vyšít si nový ubrus? Dnes se dá tohle všechno koupit hotové, ale v posledních letech se zase dostává do popředí poctivá ruční domácí práce. Celá řada žen u kreativních činností odpočívá od pracovních povinností a vytváří si originální doplňky do bytu, jež jen tak někdo nemá.

Radost z vlastnoručně vyrobeného bytového textilu je větší než z toho koupeného. Samozřejmě že ne všechno se dá vyrobit doma, ovšem určitě najdete dost příkladů toho, co vlastnoručně zvládnete. Stačí mít jenom ten správný materiál a ten vám nabídne galanterie.

Inspirujte se v online galanterii

Spoustu inspirace načerpáte už jen tehdy, když si prohlédnete sortiment galanterie. Nemusíte se kvůli tomu ani zvedat z pohodlí domova, protože také galanterie dnes fungují online. Jednou z těch známějších je například Mikaton.cz. Sortiment má opravdu bohatý. Až si budete prohlížet všechny ty krásné látky, krajky a madeiry, náplety, lemovky, stuhy, třásně a střapce, jistě vás napadne spousta možností jejich využití. A kdyby náhodou ne, internet je plný návodů a fotek doma vyrobených doplňků do domácnosti. Budete se divit, co všechno se dá vyrobit z látky, krajky, šňůrek, stuh apod. Můžete s nimi ozdobit květináče, vytvořit krásné ubrusy, ušít dětem kapsáře k posteli a mnoho dalšího.

Ušít povlečení zvládne i začátečník

Nemáte s šitím a domácím tvořením příliš zkušeností? Začněte například lůžkovinami. Povlečení dokáže ušít i začátečník, stačí jen sešít rovné kusy látky k sobě. Prvním krokem může být prostěradlo, to je pouze olemovaná látka správné velikosti. Pak se pusťte do povlaků na polštáře a nakonec do povlaků na peřiny. Ty jsou velké, takže se s nimi hůře manipuluje, ale jinak na nich není nic složitého.

Galanterie Mikaton.cz však prodává i hotové povlečení. Jestli vás láká spíš výroba povlaků na malé polštářky, závěsů nebo vyšívaných ubrusů, lůžkoviny si klidně kupte.