Nákupem inteligentního osvětlení šetříte přírodu i peněženku

Nákupem inteligentního osvětlení šetříte přírodu i peněženku

S vynalezením elektřiny se lidem rozsvítilo nejen v hlavě. Najednou měli možnost svítit i večer, v prostorách, kde je celých 24 hodin tma, anebo v noci. Navečír už se nemuselo pouze drát peří a vyprávět si pohádky při svíčkách či petrolejkách, najednou se chodilo spát později… Zároveň se v nočních hodinách začalo i více pracovat, ale to už je jiná kapitola.

Cvak… A budiž světlo

Bez rozsvícení světla v bytě bychom si speciálně při setmění a za tmy život vůbec nedovedli představit. Otočení vypínačem je impulzem k navození magické atmosféry, kterou nám umělé osvětlení přináší. Tlumené světlo, ostrá záře i příjemná varianta teplého a vřelého přítmí – každý má rád typ náhradního osvětlení podle sebe. Důležitou volbou je tedy typ žárovky, existují LED zářivky, průmyslová světla, běžné žárovky i průmyslové halogenové osvětlení. Druh záření je určován podle prostor, které má osvětlovat.

Pořizujeme si osvětlení do konkrétních místností v bytě

A tak si interiérové, exteriérové i zahradní lampy zaslouží svůj samostatný přístup. Pokud si přejeme vybavit byt nebo rodinný dům, máme na výběr lustry závěsné, lampy nástěnné a stojací. LED osvětlení, vitrážová a mozaiková svítidla, křišťálové lustry, obrazové lampičky, stojací a stolní lampy do obýváků, pracoven a dětský pokojů mají své stálé místo v konkrétních místnostech. Nezapomeňte ani na schodišťová svítidla.

Koupí inteligentního osvětlení ušetříte nemalé částky za elektřinu

I když se vám zdá, že čím více svítidel, tím více je třeba žárovek – a ty přece něco stojí. Nebojte, dnes už se dají sady LED žárovek a inteligentního osvětlení pořídit ve slevovém módu, že se vám investovaná částka brzy vrátí v podobě uspořených peněz za elektřinu. Šetříte tak svoje úspory, a navíc i přírodní prostředí.