Nákup sedací soupravy: Na co všechno se vyplatí myslet

Nákup sedací soupravy: Na co všechno se vyplatí myslet

Vybavujete nový interiér obývacího pokoje anebo uvažujete, že ten stávající oživíte? Pokud je vaše odpověď kladná, nejprve se musíte zaměřit na výběr toho správného stylového a funkčního nábytku. Jeho hlavní částí bude zcela jistě sedací souprava. Najít tu nejlepší nebude vůbec snadné. Právě proto se zaměříme na nejdůležitější aspekty, které je zapotřebí brát v potaz.

Rohová, nebo klasická?

Na tuto otázku bude zapotřebí najít odpověď jako první. Jestliže je interiér vašeho obývacího pokoje prostorný, vsaďte na standardní dvojsedačku, případně trojsedačku. Doplníte ji pohodlně křesly a taburety. V menších interiérech si spíše najdou své místo rohové sedací soupravy. Právě s nimi využijete i místo v rohu místnosti, které by jinak bylo prázdné. Zajímavé jsou i modely do písmene U, jež poskytují větší porci potřebného místa pro ležení a relax v jiných polohách než vsedě.

Kvalita konstrukce a dostatek úložného prostoru

Hodně důležitou roli hraje to, jestli je sedací souprava bytelná a pevná. Základem konstrukce bývá většinou dřevěný korpus, nicméně není od věci, když má konkrétní model také kovové výztuže. Ty dokážou udržet sedačku v pevné pozici i tehdy, když na ní skotačí několik dětí. Nezapomínejte ani na přítomnost úložného prostoru. I taburetky mohou být buď plné, anebo duté. Mnohé sedačky umí efektivně alternovat postele. Důmyslný mechanismus zajišťuje jejich rozložení a návštěva si má hned kde lehnout třeba v případě, že se posezení prodlouží do nočních hodin.

A co potahová látka?

Ač se to možná nezdá, nesmírně důležitou úlohu hraje i potahová látka. Na očích je totiž pořád. Nejčastěji se volí kůže a umělé textilie různé tloušťky a barvy. Vybíráte-li momentálně sedací soupravy, obývací stěny nebo jakýkoli jiný nábytek, podívejte se do pestré nabídky sortimentu eshopu zlutahala.cz.