Na co se zaměřit při výběru kožené sedací soupravy?

Na co se zaměřit při výběru kožené sedací soupravy?

Kožené sedací soupravy působí velmi luxusním dojmem a ve většině případů tvoří dominantu obývacích pokojů. V případě, že i vy uvažujete o koupi kožené sedací soupravy, zjistěte, co zohlednit při jejím výběru, aby padla do vašeho obývacího pokoje jako ulitá.

Ačkoliv se cena kožných sedacích souprav může zdát vysoká, fakt je, že investovat do tohoto vybavení domu se vyplatí. Kožené sedačky vydrží dlouhá léta, péče o ně je minimální a jak se říká „zrají s věkem“. Ovšem vybrat sedací soupravu není jen tak a chvilku vám to zabere. S našimi tipy jak na to, rozhodně chybu neuděláte.

 

Umístění sedací soupravy do prostoru

Nejprve je nutné si říct, kam sedací soupravu umístíme a s tím také zjistit, kolik místa a jakou sedačku koupíme. Na výběr máme z mnoha možností. V případě rohové kožené sedací soupravy  si musíme uvědomit, zdali je pro ni v místnosti dost prostoru. Je dobré vzít v potaz také vzdálenost od topení a okna. Působením světla je pravděpodobné, že sedačka bude měnit barevnost.

 

Využití sedací soupravy

Důležitou roli hraje také využití sedací soupravy. Vybíráme sedačku pro velkou rodinu nebo pro bezdětný pár? V tom je rozdíl. Také v případě, že místnost bude využívaná pro přijímání hostů, pak je dobré se zamyslet, zdali nepořídit raději sedací soupravy kožené 3+1+1 nebo sedací soupravy 3+2+1. Další otázka zní, zdali na ni budeme také přespávat či nikoliv? Dle toho se pak rozhodneme, zda vybereme rozkládací sedací soupravu.

 

Barva a design sedací soupravy

Barevně by se měla sedací souprava hodit a designově ladit se zbytkem nábytku i stěnami v místnosti. Chceme, aby sedací souprava kontrastovala s nábytkem nebo naopak byla v podobném odstínu jako zbytek nábytku? V případě, že zvolíte světlé odstíny nábytku i sedací soupravy, pak doporučujeme prostor oživit doplňky, které budou barevně kontrastovat, například barevnými polštářky a kobercem.

 

Výsledný dojem

V případě, že se nemůžete rozhodnout a váháte, jestli světlou či tmavou barvu, dejte na svůj pocit a vyberte si tak, aby vy jste byli spokojeni. Uvědomte si, že nejčastěji budete sedačku využívat vy sami, a v případě, že s výsledkem budete spokojeni, vybrali jste nejlépe jak jste mohli.

Kožená sedačka působí nejen luxusně, ale především vám vydrží vám dlouhá léta. V případě, že hledáte ověřenou kvalitu, podívejte se na nabídku kožených sedacích souprav v e-shopu www.eurosedacky.cz, kde najdete také sedačky potažené kvalitní kůží značky Madras. Pokud si nebudete jisti výběrem kůže, můžete si nechat zaslat vzorek zdarma na vaši adresu.