Na co myslet při výběru konvice

Na co myslet při výběru konvice

I v létě si rádi přichystáte šálek dobré domácí kávy či si připravíte kvalitní čaj. Proto si mnoho lidí bere i na dovolenou svoji rychlovarnou konvici. Prostě není nad to udělat si čaj či kávu dle svých potřeb. Snad žádná domácnost se dnes bez konvice neobejde, jak si tedy vybrat tu nejlepší?

Správná velikost

Velikost a objem konvice by měly odpovídat vždy vašim možnostem. Větší objem využijí domácnosti s více rodinnými příslušníky, ale také pokud víte, že se vám může hodit i při návštěvách. Důležité je sledovat také minimální možné naplnění – není třeba pro sebe připravovat alespoň půl litru vody. Vybírejte i na základě velikosti dřezu. Není také vhodné postavit konvici vedle sporáku, umyvadla nebo na mikrovlnou troubu. Na trhu je nabídka konvic široká, jejich objem se pohybuje v rozpětí od 0,5 do 3 litrů.

Pro dvoučlennou domácnost je nejvýhodnější volbou konvice s objemem 1,2 litru, případně 1,7 l, se kterou můžete počítat i v případě návštěv.

Bezpečí a pohodlí

Kvalitní konvice by měla během svého provozu upozorňovat na svoji činnost i jiným způsobem než hlučností, například svítící diodou. Jestliže je přístroj vybaven dalšími funkcemi, jejich ovládání má být srozumitelné běžnému uživateli. Manipulace s konvicí má být snadná a bezpečná.

Výhodou při používání konvice je možnost jejího naplnění přes zobáček, tedy bez nutnosti otevírat víko. Užitečnou výbavou je také tlačítko na automatické otevírání víka konvice. Před koupí konvice si ho však v obchodě náležitě vyzkoušejte, protože někdy se víko po stisknutí tlačítka ne zcela otevře a člověk mu stejně musí dopomoci rukou.

Pozor na materiál!

Pokud se vám líbí, a to především z hlediska ceny plastové konvice, pozor na jejich zápach. Některé nové plastové konvice nepříjemně zapáchají. Výrobci tak doporučují je několikrát převařit, ale někdy to nepomáhá. Nepříjemný zápach se navíc může přenášet do vody, ovlivňovat její chuť a tím i požitek z kávy nebo čaje. Proto pokud víte, že se tomuto chcete a můžete vyhnout, pořiďte si konvici skleněnou či nerezovou z ušlechtilé oceli, které jsou zdravotně nezávadné a bez zápachu. Jako je například rychlovarná konvice Orava VK-3715Její varná nádoba je vyrobena z ušlechtilé oceli a zaručí, že voda bude hygienická bez zápachů i po mnoha použitích. Konvice disponuje ochranou před ohřevem bez vody a automatickým vypnutím po převržení vody.

Tedy vybírejte tak, ať jste s výrobkem dlouhodobě spokojeni a ať si uvaříte čaj vždy chutně a bezpečně.