Montáž a údržba nerezových dřezů FOSTER

Montáž a údržba nerezových dřezů FOSTER

Dřez FOSTER je vyroben z chrom-niklové oceli nejvyšší kvality CrNi 18/10, která splňuje hygienické podmínky pro použití v potravinářské výrobě a ve zdravotnictví. Je určen k mytí nádobí a odvodu splaškové vody. Součástí dodávky je také kompletní sifon a sada úchytek. U dřezů určených pro vestavbu do pracovní desky se dodává i těsnicí pryžový profil nebo silikonový proužek. Nerezové dřezy jsou oblíbenou volbou v nejedné domácnosti zejména pro svou nadčasovost, elegantní vzhled a snadnou údržbu.

Instalace dřezu FOSTER

Pro dřez vestavěný do pracovní desky vyřízněte odpovídající otvor. Dřez opatřete na dosedací ploše těsněním, nasaďte úchytky, osaďte do výřezu a přitáhněte úchytky v pořadí od středních k okrajovým. Nepoužívejte elektrické šroubováky s velkým krouticím momentem, může dojít ke stržení úchytky. Namontujte sifon a připojte jej na rozvod odtokového potrubí domovní kanalizace.

Při správné péči může nerez dlouho zůstat jako nový

Jako každý materiál obsahující železo je i nerezový plech v menší míře náchylný ke korozi, proto je nutné dodržovat podmínky pro používání a ošetřování výrobků z těchto materiálů. Na lesklé nerezové ploše dřezu se mohou při zaschnutí vody nebo vlivem par při vaření objevit skvrny. Vápenitá voda vytváří bílé nevzhledné skvrny (mapy), voda obsahující železo nebo mangan vytváří skvrny hnědé, které mohou vést k dojmu, že dřez rezaví.

Kromě vodního kamene se na nerezu mohou usazovat také nečistoty z vodovodního potrubí, jež se hromadí na perlátoru baterie. Snažte se tyto nečistoty proto pravidelně odstraňovat, obzvláště při práci na vodovodních rozvodech.

Čisticí pasty si poradí i se škrábanci

Dřez pravidelně a důkladně čistěte prostředky na údržbu nerezových dřezů. Například čisticí pasta Franke Twist vám nejen pomůže odstranit nevzhledné mapy vzniklé usazováním vodního kamene, ale můžete díky ní rozleštit i menší škrábance na povrchu nerezu. Naneste čisticí prostředek měkkým hadříkem na dřez, vyčistěte jej, opláchněte a vyleštěte.Předcházet tvorbě skvrn můžete důkladným umytím dřezu poté, co jste jej použili, a následným odstraněním kapek vody savou látkou, k čemuž se nejlépe hodí čisticí hadřík z mikrovlákna.

Vytvořte si na dřezu ochranný film

Některé čisticí prostředky od autorizovaných výrobců vám pomohou váš dřez preventivně ochránit. Například Blanco Polish pomáhá ošetřit škrábance a odstraňuje rez a skvrny. Zároveň je také účinným pomocníkem při odperlení vody. Používáním takového výrobku pokryjete váš dřez neviditelným ochranným filmem, který vytvoří hedvábně matný vzhled a zabrání usazování stop po otiscích prstů a novému znečištění. Dávejte si ale pozor, abyste prostředek nepoužili na povrchy dřezů s přírodním leskem, na profilovaný nerez a na chromované plochy nebo kuchyňské baterie.

Na nerez fungují i přírodní prostředky

O nerezové dřezy můžete pečovat i bez chemie. Stačí, když povrch nejprve omyjete hadříkem namočeným v horké vodě a následně ho otřete hadříkem namočeným do octa. Pokud vše ještě přetřete suchou utěrkou, dřez se bude lesknout jako nový. Se škrábanci si ale ocet bohužel neporadí.

Pozor na mechanické poškození

Aby dřez vypadal dobře, chraňte ho před hrubým zacházením a poškrábáním.Nepoužívejte k čištění drátěnku na nerezové nádobí, houbičky na nádobí s tvrzeným povrchem, tekuté písky a jiné abrazivní prostředky, chemikálie, čisticí prostředky s příměsí chlóru a – to především – organické a anorganické kyseliny. Samozřejmostí je to, že byste na nerezu neměli krájet žádné potraviny.