Mohou být levné šatní skříně kvalitní?

Potřebujete skříň, vaše finanční prostředky jsou omezené a tak máte obavu, jestli děláte dobře koupí levné šatní skříně? Většinu takových obav by měl vyloučit nákup levné skříně u dlohodobě prověřeného dodavatele...

Mohou být levné šatní skříně kvalitní?

Jaké cenové rozpětí platí pro "levné šatní skříně"?

 

Záleží i na velikosti skříně.. Taková standardní skříň cca 2m vysoká, 55cm hluboká a 120cm široká. Takové se dají označit za levné skříně, pokud stojí okolo 5000,- Kč. Levné skříně jsou výhradně vyrobené z lamina.

Zkuste navštívit prodejnu s deskovým materiálem, ze kterého se skříně vyrábějí. Spočítejte cenu materiálu a zjistíte, že bude vyšší, než cena celé hotové šatní skříně. V tu chvíli začnete přemýšlet jak to, že je celá skříň levnější, než samostatně nakoupený materiál.

Proč jsou některé šatní skříně tak levné?

 

  1. Levnou skříň najdete především u prodejce, který prodává ve velkém a tak se mu daří u výrobce dojednat větší slevu.
  2. Použitý materiál má menší tloušťku (na místo 18mm jen 16mm). Toto nevadí pokud je konstrukce skříně vymyšlena dobře.
  3. Není na jádro desky použita méně kvalitní dřevotříska? Je zřejmé, že mírně ano. Opět to ale při vhodné konstrukci nevadí.
  4. Není levný materiál zdravotně závadný? Všechny u nás vyráběné i dovážené materiály jsou pravidelně přezkušovány a zdravotně nezávadné jsou se zárukou. Dřevotřísky musí splňovat emisní normu E1.
  5. Na místo lamina jsou použité PVC fólie. Některé fólie nedosahují kvality povrchu lamina, při vhodném přístupu to také příliš nevadí.

 

Při takových cenách za skříň ale nečekejte žádné vychytávky typu: tlumené dovření dvířek, sklopné nebo výsuvné šatní tyče, výsuvy s kuličkovými ložisky, vnitřní osvětlení, pohodlné třídící systémy apod...

Mohly by se hodit levné originální komody.

 

Kde koupit levné šatní skříně?

 

S nákupem levné šatní skříně vám rádi poradí na T-nabytek.cz v kategorii: Levné šatní skříně. Dopravu nabízíme zdarma už při nákupu nad 3000,- Kč a to kamkoliv do ČR.