Moderní kuchyňská linka v panelovém bytě

Nafotil jsem pro vás proměnu panelového bytu, kde při výměně za zděné jádro došlo i na novou moderní kuchyňskou linku.

Moderní kuchyňská linka v panelovém bytě

Autor: Michael Sibera - T-nabytek.cz

Kuchyňskou linku jsme vyrobili na jaře 2012. Byla navržena v moderním stylu a panelový byt změnila k nepoznání.

Materiály:

korpus - lamino

pracovní deska - laminát stejného dekoru

dvířka - lamino s ABS hranou a průběžnými úchytkami z eloxovaného hliníku

prosklená dvířka - kalené sklo, lepené panty

zádové sklo mezi skříňkami - zelený lacobel, vyřezané otvory pro zásuvky

 

Základ kuchyně tvoří klasické korpusy na stavitelných nožičkách, které překrývá sokl. Sokl je i nad horními skříňkami, což ve výsledku vytvoří dokonale kompaktní vzhled. (kuchyně je jakoby "vrostlá" mezi podlahu a strop). Kolem trouby jsme instalovali elka z eloxovaného hliníku. (podobně jako v této kuchyni). To zabezpečí, že se hrana sousedních dvířek kuchyně nezničí teplem troby při otevření.. Kuchyňskou pracovní desku jsme vytvořili také na míru z laminátu a s moderním hranatým nosem. Na spodním okraji horních dvířek kuchyně jsou namontovány světýlka. Byly vybrány takové, které málo hřejí a mohou tak být zapuštěny do korpusu, takže světýlko nikde nepřečnívá a elektro přívod není nikde viditelný.

Všechny šuplíky, dvířka i prosklená dvířka jsou opatřeny tlumením (tlumené dovření), které je u kuchyně této cenové kategorie dnes již standardem.

Kuchyňské digestoře CATA a EMPIRE za super cenu.

Výrobně nejzajímavější pro nás byly prosklené horní skříňky kuchyně. Obvzláště ta koncová. Té úplně chybí jedná nosná část z lamina. Byla nahrazena napevno zaklíženým kaleným sklem. Tomu se musela přizpůsobit konstrukce skříňky. Horní a dolní část je namísto z lamina, vyrobena z překližky. To bylo nutné i proto, že levá dvířka nejsou otevírací, ale posuvná v drážce. Pravá dvířka jsou už standardně otevírací.

Přiložené fotografie dokládají i fakt, "že to nejdříve musí být škaredé, aby to pak mohlo být krásné".

Taková kuchyně patří k těm finančně náročnějším. Pokud je pro vás nutností nákup levné kuchyňské linky, i pro vás máme řešení. V kategorii kuchyňské linky na T-nabytek.cz najdete výběr kuchyní za velmi dostupné ceny. V takových samozřejmě nenajdete výsuvy s tlumeným dovřením a pod, nicméně se jedná o velmi funkční celky, které vám budou sloužit léta.