Mobilní klimatizace, nebo ventilátor?

Mobilní klimatizace, nebo ventilátor?

Stačí jeden den k zalknutí, kdy teploty atakují třicítky, a většina lidských činností je prakticky vyloučena. Nepříjemný není jen pobyt na přímém slunci, ale i v neklimatizovaných místnostech. Obzvláště jste-li nuceni setrvat v nich delší dobu. Pak na řadu přicházejí klimatizace, nebo alespoň výkonné ventilátory. Ale i výrobníky ledu. Na základě jakých parametrů vybrat vhodný model? Poradíme vám!

Na trhu se setkáte s klimatizacemi dvěma typů – vestavěnými (ať již okenními či nástěnnými) a mobilními. Ty rozhodně jsou cenově nejdostupnější, ale zase vaši místnost neochladí tak jako klimatizace okenní či nástěnné. Což na druhou stranu ze zdravotního hlediska rozhodně není na škodu.

Buďte na pozoru před extrémně nízkými teplotami!

Víte třeba, že rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl být vyšší než pět stupňů? Obzvláště pokud pobyt v klimatizovaném místnosti s pobytem venku často střídáte. Pobytem v místnosti s klimatizací nastavenou na příliš nízkou teplotu si můžete přivodit vážné zdravotní problémy. Současné moderní mobilní klimatizace navíc disponují celou řadou doplňkových funkcí. Místnost zbaví vlhkosti a používat ji můžete i jako ventilátor.

Stolní, sloupový nebo stojanový?

Pokud si z jakéhokoliv důvodu nemůžete pořídit přímo klimatizaci, investujte alespoň do již zmíněného výkonného ventilátoru. Na trhu najdete ventilátory stolní, sloupové, stojanové a podlahové. Jaký zvolit? To záleží na jeho účelu. Chcete-li se zchladit při práci u počítače, vystačíte si s ventilátorem stolním. Pokud byste rádi ochladili větší prostor, zvolte spíše ventilátor podlahový, stojanový či sloupový. Stojanové ventilátory jsou většinou vybaveny teleskopickou tyčí, která umožňuje jeho výškové nastavení. Ventilátory sloupové zase umožňují nastavení několika rychlostí proudění vzduchu v kombinaci s jejich otáčením. Některé navíc nabízejí i funkci ionizátoru.

Vyrobte si led, zmrzlinu i sorbet

V parných dnech je také důležité doplňování tekutin. Ty by dle lékařů měly mít pokojovou teplotu. Kdo se však v horku nalívá teplými nápoji, že? Další nezbytnou letní výbavou tak jsou výrobníky ledu, které jakýkoliv nápoj ochladí během několika vteřin. Konkrétní model volte především podle množství ledu, jež vyrobí. Některé modely vám vyrobí i 12 kilogramů ledových kostek. Jiné zase spolu s ledem vyrobí i zmrzlinu, sorbet a mražený jogurt. Ten vás v některých případech zchladí lépe než nejdražší klimatizace.