Měděný drát

Měděný drát

Měděný vodič je typ elektrického vodiče na bázi mědi. Je to měkký, poddajný kov, který lze snadno ohýbat nebo tvarovat do drátů rukama a který se již více než 100 let používá k vedení elektřiny v domech, budovách a dalších konstrukcích. Díky svým vynikajícím vodivostním vlastnostem se měď stala důležitou součástí našeho moderního světa, protože měděné rozvody umožňují efektivnější distribuci energie než jakýkoli jiný typ měděného vodiče.Mnoho měděných drátů je pokoveno cínem, niklem nebo stříbrem, aby byla měď chráněna před korozí.

Hlavním rozlišovacím znakem navíjecího drátu však zůstává tenká vrstva izolace ze smaltů, která je nanesena na měděné jádro. Měděný navíjecí drát značky SYNFLEX je k dispozici u společnosti TME a je pokryt dvěma různými vrstvami izolace, což mu umožňuje pracovat v extrémně náročných podmínkách. Jsou vynikající pro použití v hnacích obvodech, transformátorech nebo elektrickém nářadí, které jsou vystaveny vysoké míře korozivního znečištění.

Měď má mnoho výhodných vlastností, které z ní činí ideální volbu pro elektrické rozvody

  • Může přenášet až čtyřikrát větší proud než jiné vodiče podobné velikosti a přitom zůstává dostatečně pružná, aby se při instalaci snadno nepoškodila
  • Díky své vodivosti je měď oblíbeným materiálem, který se používá ve všech typech mědikabeláž, měděné přípojnice a měděné vodiče
  • Je odolný proti korozi, což z něj činí ideální materiál pro vedení v mokrém nebo vlhkém prostředí

 

Měděný drát je dnes nejoblíbenější volbou při výběru materiálů používaných pro rozvod elektřiny díky své vysoké vodivosti, kterou lze snadno ručně upravit do tvaru - měděný drát se tak snadno používá, aniž by vyžadoval nadměrné množství energie. Měď se propletla s naším moderním světem, protože na elektrické vodiče se v dnešní společnosti ve velké míře spoléhá v domech, budovách a dalších stavbách. Měděné navíjecí dráty značky SYNFLEX vyráběné společností TME poskytují vynikající izolační schopnosti a zároveň nabízejí vlastnosti s dlouhou životností, které jim umožňují pracovat i v náročných podmínkách, kde mohou být vystaveny korozivnímu znečištění.