Máte naspořené peníze a nevíte, do čeho investovat? Zlato je v době krize jistotou, přestože cena zlata raketově roste

Máte naspořené peníze a nevíte, do čeho investovat? Zlato je v době krize jistotou, přestože cena zlata raketově roste

Vždy je dobré myslet na horší časy a snažit se investovat, máte-li nějaké uspořené peníze. Nechat je v bance pouze na základní úrok, případně si je dokonce schovávat doma pod polštářem, to nejsou zrovna dobrá řešení, protože peníze rychle ztrácejí na své reálné hodnotě. Lepší je investovat. Pakliže při investici nechcete zbytečně riskovat, je ideální volbou zlato v podobě mincí či slitků.

Proč zvolit právě investiční zlato?

Současná krize kolem pandemie nového koronaviru se již projevuje v ekonomice. Roste inflace, peníze ztrácejí svoji hodnotu. Koupíte si za ně stále méně zboží a služeb. Pokud uspořené finance vložíte do investičního zlata, máte prakticky jistotu, že svoji reálnou kupní sílu neztratí, ba spíše naopak. Přestože je cena zlata v současnosti na téměř rekordní sumě, kdy jedna trojská unce překonala magickou hranici 1900 amerických dolarů, investice do tohoto drahého kovu je stále výborným nápadem. Dá se očekávat, že se situace jen tak nezlepší a zlato bude nadále onou jistotou. Jeho cena neklesne, spíše půjde ještě nahoru. Především však poslouží jako uchovatel hodnoty vámi vložených peněz.

Jak na nákup investičního zlata?

Nákup zlata je dnes díky internetu velmi jednoduchý a pohodlný, nemusíte být žádnými obchodníky na burze, není zapotřebí speciálního povolení. Nekladou se žádné překážky. K nákupu či prodeji lze zvolit kupříkladu eshop zlate-mince.cz, který provozuje osvědčená společnost, jež na tuzemském trhu působí 17 let. Za tuto dobu měla už zhruba 60 tisíc klientů v České republice a na Slovensku. Aktuálně nabízí třeba švýcarské zlaté cihličky a mince v různých cenových variantách, takže si je mohou pořídit nejen velcí investoři, ale rovněž drobní střadatelé. Zlato si můžete koupit klidně jen za pár tisíc korun. V době krize ale platí, že čím více úspor do zlata vložíte, tím lépe uděláte. Není náhodou, že prodej zlata v posledních týdnech znovu strmě roste.