Máte malou kuchyň? Využijte každý centimetr prostoru

Máte malou kuchyň? Využijte každý centimetr prostoru

I v malé kuchyni se nám může skvěle vařit. Už při jejím zařizování ale musíme dbát na to, abychom ji zařídili prakticky.

V kuchyni potřebujeme dostatek místa

I když se na první pohled zdá, že si ve stísněné kuchyňce nemůžeme pohodlí při práci dovolit, není to pravda. Pokud uvažujeme chytře a vše si dopředu pořádně promyslíme, mohou nám i malé kuchyně poskytnout dostatek prostoru. Musíme ale účelně využít i ten nejmenší kousek místa. Zvláštní pozornost si zaslouží zejména kuchyně v paneláku, specifické řešení prostoru vyžadují kuchyně do L.

Zajistěte si dostatek úložného prostoru

Nejdůležitější je zařídit, aby každá věc měla své pevně vyhrazené místo, na které ji uklidíme vždy, když ji zrovna nebudeme používat. To platí pro vše od hrnců a pokliček přes talíře, skleničky, příbory a kuchyňské náčiní až po nejrůznější spotřebiče. Stejně tak musíme mít kam uložit potraviny, nádobky s kořením, utěrky, houbičky na nádobí i nejrůznější drobnosti. Někdy se do místnosti sice vejde jen malá kuchyňská linka, kromě skříněk pak ale můžeme využít i nástěnné věšáky, různé závěsné systémy a magnetické držáky na zeď.

Pracovní plocha by měla být stále volná

Nebudou-li se nám na kuchyňské lince povalovat odložené věci, budeme se moci kdykoli s chutí pustit do vaření. I malé kuchyně nám mohou poskytnout pohodlné zázemí, kde se rádi pustíme do pečení složitých moučníků či přípravy jídel s náročným pracovním postupem.

Pořiďte si tu pravou kuchyň

Při zařizování malé kuchyně se obvykle nevyplatí sáhnout po kuchyňské lince standardních rozměrů. Ideálním řešením jsou kuchyňské linky na míru. Pokud se obrátíte na studio Gabon, pomohou vám ztvárnit vaše představy do nejmenších detailů. Kuchyně Gabon efektivně využijí prostor. Navíc jsou precizně zpracovány a zhotoveny z kvalitních moderních materiálů.