Má na praní vliv velikost pračky?

Má na praní vliv velikost pračky?

Pračku si vybíráme podle ceny, energetické úspory, funkcí (výkon a odstřeďování) i velikosti. Právě velikost neboli hloubka pračky je dokonce hned po ceně jedním z nejdůležitějších faktorů rozhodování. Otázka zní, jaký vliv mají rozměry pračky na samotné praní prádla? A lze vůbec sehnat pračka plněná z boku v adekvátní velikosti například do panelákové koupelny? Nebo jste odkázáni na pračky plněné vrchem? Stejná otázka se v podstatě týká i sušiček. Jednu dobrou zprávu pro vás mám hned na začátku, rozměry mají vliv především na množství praného a sušeného prádla, ale ne na samotné cykly a kvalitu.

Malá, ale výkonná AEG

Pračka Lavamat AEG spatřila světlo světa už pár let zpátky. Od té doby je na trhu již několik typů této cenově přijatelné a skvělé pračky. Ohromí vás svými vysokými otáčkami, velkým množstvím programů a snadným ovládáním v češtině. Pere tiše, prádlo je čisté a nepoškozené. Pračka AEG exceluje mezi ostatními i hloubkou 43 cm. Pojme až 6,5 kg prádla a díky 1400 otáčkám, které lze použít téměř u všech programů, je vhodná pro majitele sušičky.

Sušička, která se vejde všude

Obecně je známo, že sušičky jsou o něco větší než pračky. Výrobce Beko však přišel na trh se sušičkou, která má hloubku 54 cm. Což je v průměru až o šest centimetrů méně oproti konkurenčním spotřebičům. Sušička Beko je oblíbená mezi uživateli pro svou nízkou spotřebu i cenu. Co se dá sušičce vytknout, jsou zbytečně dlouhé sušící programy a hlučnost.

Když na velikosti nezáleží

Výše zmíněná pračka a sušička jsou dobrou a spolehlivou volbou pro ty, již bojují v domácnosti s místem. Pokud máte prostoru dost, zkuste si prohlédnout třeba pračky Samsung, v diskuzích momentálně patří k nejlépe hodnoceným. Nebo vítěze D-testu Siemens a Bosch. Všechny typy praček a sušiček nakupujte na Expert.cz. Právě zde si můžete přečíst podrobný popis produktu, jeho parametry i skutečné recenze.

Vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení na T-zboží.cz

Reklama
Reklama 2