Ložnice – oáza klidu a pohody

Ložnice – oáza klidu a pohody

Ložnici, jako místnost vůbec nepodceňujte, dokáže totiž ovlivnit celý váš den. Tento pokoj má ve vás vzbuzovat klid a relax, který oceníte při večerním usínání. Pokud vás vaše ložnice nudí, případně znervózňuje, může se to negativním způsobem přičinit na vašem zdraví. A přitom stačí tak málo – vybrat vhodnou postel, kvalitní matrace a zvolit správné barvy.  Jen málokdo si vybere pro ložnici křiklavé a výrazné tóny barev. Většinou sáhneme po bílém neutrálním odstínu, avšak ani to nemusí být ideálním řešením. Sáhněte spíše po tlumené, tmavé barvě, která se vám na pohled líbí. Taktéž se zaměřte na výběr správného osvětlení. Vyberte si takový typ, který bude ve vás vyvolávat pozitivní pocity.  Světlo v ložnici by nemělo působit příliš chladně a moderně. Proto se vyhněte bodovému osvětlení a kancelářským lampám.  

Postele z masivu jsou synonymem zdravého spánku

Chcete-li si alespoň v ložnici užít čistou přírodní atmosféru, která poskytne ty nejzdravější podmínky na spánek, měli byste popřemýšlet, jaký nábytek v ní máte. Využijte potenciál zdravotně nezávadného čistého dřevěného masivu. I když na ochranu masivu je nutné použít oleje či laky na dřevo, někteří výrobci dbají na jejich ekologickou nezávadnost. Při výrobě postelí z masivu se nepoužívají žádná lepidla, která by do ovzduší uvolňovala agresivní látky.  Postele z masivu ocení především alergičtí lidé, kteří touží spát v bezpečném prostředí.

Doporučujeme dřevěnou postel Hedvika, kvalitní borovicovou postel Neria nebo dvoulůžkovou postel z masivu Xenie

Vybíráme matraci

Při volbě správné matrace musíme zohlednit její strukturu, vlastnosti a použitý výrobní materiál, protože ne každý druh může vyhovovat vaší fyziologické stavbě. I proto se začalo hodně zákazníků orientovat na speciální pružinové matrace, které patří k flexibilním produktům a dokážou lahodit převážné většině lidí. Trh nabízí dva druhy pružinových matrací – klasické a pružinové. Matrace s klasickou pružinou poskytnou vysoký komfort a odolnost za vynikající cenu.  Taštičkové matrace, které nejsou až tak tvrdé jako ty s klasickou pružinou, lépe kopírují tvar těla.