LED osvětlení se vyplatí. Nejen kvůli dlouhé výdrži

LED osvětlení se vyplatí. Nejen kvůli dlouhé výdrži

V okamžiku, kdy se vám rozbila žárovka v lustru, lampičce či jiném svítidle, je dobré zauvažovat na tím, zda by se nenašla nějaká efektivnější varianta, která by déle vydržela. Pokud dodnes používáte především klasické žárovky, pak vězte, že daleko zajímavější volbu představuje LED osvětlení.

Led žárovky vydrží řadu měsíců

Moderní LED světla se obvykle doporučují právě kvůli své dlouhé výdrži. Je pravdou, že jsou odolnější, oproti běžným druhům žárovek a zářivek mají až několikanásobně delší životnost, pohybuje se v řádech tisíců hodin. Pokud si tedy osvětlení LED zakoupíte a instalujete jej do vašeho svítidla v domácnosti, pak ho nemusíte dlouhé měsíce, ba dokonce možná celé roky znovu nahradit. Dlouhá životnost do velké míry kompenzuje přeci jen vyšší pořizovací cenu, LED žárovky a světla jsou totiž o trochu dražší nežli starší modely, na něž jste možná doposud byli zvyklí.

Hodí se domů i na zahradu

LED světla nepředstavují jen obyčejná svítidla do obývacích pokojů, chodeb či ložnic. Může se jednat rovněž například o efektivní LED reflektory, jimiž doslova rozzáříte prostory na zahradě u vašeho domu během večerních a nočních hodin.

LED osvětlení je velmi účinné, zhruba desetkrát účinnější nežli v případě vláknových žárovek. Kromě toho je díky své barvě a jasu přirozenější lidskému zraku, tudíž si jím tolik neničíte oči.

Spotřebujete malé množství elektřiny

Velkou předností LED osvětlení je samozřejmě také nízká spotřeba elektřiny. LED žárovka o příkonu 20 wattů je stejně intenzivní jako vláknová žárovka s příkonem 60 wattů. Za přednost lze považovat také menší rozměry, případně mechanickou odolnost, zkrátka se tak snadno nerozbije jako „obyčejné“ žárovky.

LED osvětlení je tedy z výše uvedených důvodů velmi chytrým řešením a jistě ve vaší domácnosti najde bohaté uplatnění. Dnes už lze LED žárovky a světla pořídit v mnoha kamenných a internetových obchodech, takže s jejich sháněním nepochybně nebudete mít žádný problém.