Kvalitní matrace vám zajistí kvalitní odpočinek

Je ráno a vy si připadáte, že jste celou noc nespali? Vaše tělo je stále unavené a celé bolavé. Jednou z příčin může být nekvalitní, proleželá matrace. Proto neváhejte a matraci vyměňte. V našem článku se dozvíte, kde kvalitní matrici koupit a ještě ušetřit.

Kvalitní matrace vám zajistí kvalitní odpočinek

Sháníte matrace MABO, bio matrace nebo matrace z antibakteriálních pěn za zaváděcí ceny – sleva 40%? Že to není možné? Je to možné, ale to musíte zavítat do internetového obchodu matrace-mabo.cz. Zázemí kamenných prodejen po celé České republice. Zdravý spánek je základ, a pokud nechcete trpět bolestmi zad a hlavy, tak dejte přednost kvalitě před cenou. Pohodlí je na prvním místě! Zejména u dětí dbáme na pravidelný spánkový cyklus, a pokud dítě leží na proležené matraci, tak se nedivte, že neusne a často pláče. Lůžko musí být pohodlné a takový odpolední šlofíček na kvalitní matraci vás zase postaví na nohy.

Vhodné polštáře a přikrývky pro alergiky

Podle posledních průzkumů, trpí nějakou alergii každý čtvrtý Čech, kde 800 000 lidí má astma. V první řadě soustředíme pozornost na zdravé spaní, aby postel, peřina a polštář splňovaly požadavky alergiků. Alergií je několik druhů a převážně se projevují alergickou rýmou a zánětem spojivek. Jaká je pro alergika vhodná postel? Jednoduchá konstrukce, kvalitní rošt s dostatečnou ventilací vzduchu. Nikdy nevybíráme postel s pevným podkladem, neboť toto lůžko není dostatečně prodyšné. Roztoči – to je problém. Pouze hypoalergenní a antibakteriální matrace je odolná proti roztočům. Ideální jsou matrace z latexu nebo pěny. Vhodný polštář s přikrývkou pro alergiky – vybíráme produkty z dutého vlákna.

 Jak vybrat správnou matraci

Zmíněné latexové matrace se vyrábějí ze zdravotně nezávadného materiálu, latexu, který je odolný proti plísním a bakteriím, odvádí dobře vlhkost, a navíc mají dlouhou životnost.  Dále se jedná o matraci z přírodního vzdušného materiálu, luxusní ortopedické vlastnosti a skvělé termoregulační vlastnosti. Pěnové matrace (polyetherová, studená a bio pěna), taktéž neumožní roztočům v matraci přežívat. Výhody pěnových matrací – prodyšnost, výborná elastičnost a jedinečné ortopedické vlastnosti. Taky je důležité vybrat vhodnou velikost a každá matrace by měla disponovat snímatelným a pratelným potahem.