Kvalitní matrace nemusí být drahá

Kvalitní matrace nemusí být drahá

Chcete se ráno probouzet bez alergických projevů a bolestí zad? To jsou právě důvody pro koupi nové matrace. Investujte do vhodné matrace a bude se vám usínat jako na obláčku. A v ještě lepším rozpoložení budete při vstávání.

Kvalitní matrace by měla být elastická, houževnatá, prodyšná a tvarově stálá. Jakou matraci ale zvolit? Toť otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Výběr matrace bychom měli podřídit hned několika parametrům.

Zaměřeno na tvrdost matrace

Jedním z nejdůležitějších je tvrdost neboli tuhost matrace. Ta se označuje písmeny T (z českého tvrdost) či H (z anglického hardness) a číslicemi od jedné do pěti. Zatímco matrace prvního stupně tuhosti jsou vhodné pro děti a velmi lehké jedince, matrace pátého stupně lze doporučit jedincům nejvyšších váhových kategorií. A ostatní mohou vybírat v kategoriích zbývajících. Zatímco ženy obecně nejčastěji upřednostňují matrace druhého stupně, mužům často vyhovuje stupeň třetí. Do manželských postelí jsou z tohoto důvodu vhodnější dvě matrace rozdílných tuhostí než jedna velká matrace s jednou tuhostí.

Zaměřeno na materiál matrace

Velké oblíbenosti mezi uživateli se těší matrace ze studené a líné pěny, kterým se také říká matrace paměťové. Výhodou těchto matrací je, že se perfektně přizpůsobí lidskému tělu. Poté, co na tuto matraci dolehnete, mnohdy pociťujete až stav beztíže. Matraci pod sebou téměř necítíte. Velmi oblíbené jsou i matrace sendvičové, matrace s anatomickými a masážními zónami. Výrobci dnes zkrátka dělají vše pro to, aby jejich klienti po dolehnutí na matraci doslova a do písmene slintali blahem. Respektive, aby se jim na matraci dobře leželo. A to se jim většinou daří na výbornou.

Matrace vás nemusí zruinovat

Obáváte se, že kvalitní matrace je nad možnosti vašeho rodinného rozpočtu? Není! Respektive tomu tak nemusí být. Finančně dostupné a zároveň kvalitní české matrace najdete například na e-shopu matrace-matex.cz. Jakou matraci byste rádi? Moderní sendvičovou za necelé 3 tisíce korun? Či raději příjemnou partnerskou s rozdílnou tuhostí stran za necelých 6 tisíc korun? Obě najdete pod tímto odkazem: https://www.matrace-matex.cz/kategorie/71-matrace-160x200. Nebo je v hledáčku vašeho zájmu matrace s atypickým rozměrem 120 × 200 cm? Tu zase najdete zde: https://www.matrace-matex.cz/kategorie/69-matrace-120x200. Spolu se spoustou dalších matrací, na kterých se vám bude spát jako na obláčku. Tak neváhejte!