Kupujete nová plastová okna? Poradíme, na co si dát pozor.

Kupujete nová plastová okna? Poradíme, na co si dát pozor.

Výměnou starých oken za nové můžete dosáhnout mnoha výhod. Abyste však dosáhli maximálního zlepšení všech podmínek, musí být koupená okna nejen kvalitně zpracovaná, ale také nainstalovaná. Jelikož okna plní nejednu důležitou funkci, nenechávejte se při výběru strhnout levnějším dodavatelem a raději vsaďte na kvalitního a prověřeného prodejce. Ve větších městech jako je například Brno, jsou plastová okna nabízena od celé řady specializovaných firem, proto si před samotnou koupí zjistěte co nejvíce důležitých informací.

Okenní profily

Jednu z klíčových rolí, od které se pak odvíjí odolnost a celková životnost oken, hrají profily. Zvolené profily totiž určují kvalitu plastových oken. Mnoho lidí si myslí, že právě kvalita skel je pro okno nejdůležitějších faktorem, ale není tomu tak. Okenní profily nesou celou tíhu skel a kování, tepelně izolují, chrání před zvukem a podobně.

Při výběru nových plastových oken se vždy informujte o tom, zda vybrané profily splňují stanovené normy a do jaké ze tří tříd spadají. Jednotlivé třídy se liší dle tloušťky vnější stěny. Z mnoha provedených zkoušek a testů vyplývá, že okenní profily třídy A disponují nejlepšími mechanickými vlastnostmi. Jelikož však mnoho lidí nezná příslušné rozdělení profilů, volí levnější varianty s horšími vlastnostmi.

Kování

Správná funkce kování zajišťuje, že bude vaše okno nejen snadno ovladatelné, ale také dostatečně těsné a odolné. Pokud chcete zvýšit kvalitu plastových oken, volte celoobvodové kování, díky kterému se zlepší celkové vlastnosti.

Sklo

U plastových oken se setkáváme s možností dvojskel či trojskel. V posledních letech se však staly populárnější trojskla, která disponují lepší tepelnou izolací, a tudíž přispívají k úspoře vašich finančních prostředků. Při stavbě plastové zimní zahrady vybírejte dle obdobných pravidel či se poraďte s odborníky.