Kupujete interiérové dveře? Poradíme vám, jak na to

Kupujete interiérové dveře? Poradíme vám, jak na to

Vybavujete novostavbu nebo jste právě dokončili rekonstrukci a kupujete nové vybavení? Tak určitě přemýšlíte o nových interiérových dveřích, které budou perfektně ladit s celkovým dojmem vaší domácnosti.

Povrch

Interiérové dveře se, jako další druhy nábytku, vyrábějí z několika různých materiálů. Mezi nejčastější patří dýha, lamino, masiv či fólie. Nechcete-li do dveří příliš investovat, sáhněte po laminu. Je levné, hezké, má minimální nároky na údržbu a vyznačuje se dostupností v mnoha barevných variantách. Jste zastánci absolutně přírodního stylu venku i uvnitř? Pak si pořiďte dveře z masivu. Pořizovací náklady jsou sice vyšší, ovšem celkový dojem a specifická vůně jsou k nezaplacení. A co třeba dýha? Jedná se o dražší proces úpravy dřeva. Interiérové dveře vyrobené tímto způsobem jsou luxusní, avšak náročné na údržbu a náchylné k poškození.

Design

Výsledný design dveří nepodceňujte. Je to parametr, který by měl v žebříčku výběru držet jednu z předních pozic. A konečná volba je vždy pouze na vás. Vy budete na dveře koukat dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Výběr neuspěchejte, katalog projděte klidně stokrát a ujistěte se, že jste vybrali přesně takové dveře, které jste chtěli.

Otevírání

Máte povrch a design? Teď už jenom typ otevírání. Naštěstí jsou k dispozici pouze dvě možnosti, takže rozhodnutí nebude tak zdlouhavé. Pořídit lze otočné dveře klasicky zavěšené na pantech nebo posuvné dveře perfektně pasující do menších prostor.

Kde sehnat ty nejlepší dveře?

Vzorková prodejna nebo showroom dveří jsou dvě primární možnosti nabízející ukázku nepřeberného množství dveří. Plánujete-li návštěvu, vyčleňte si na ni dostatečné volno. Je pravděpodobné, že zde zůstanete celé odpoledne, protože tolik dveří na jednom místě je sen.