Koupelnový nábytek "vícegenerační"

V současné době je velmi běžné použití více umyvadel v jedné koupelně.

Koupelnový nábytek "vícegenerační"

V současné době je velmi běžné použití více umyvadel v jedné koupelně. Samozřejmě za předpokladu, že prostor koupelny takové využití dovoluje. Většinou se používají dvě nezávislá umyvadla samostatně zavěžená na zdi, nebo jako součást koupelnového nábytku. V nových nebo rekonstruovaných koupelnách se více umyvadel montuje z důvodu, aby se "zrychlil" ranní nebo večerní provoz. Pokud obýváte domácnost s více členy, tak určitě dobře víte, jak je někdy těžké ráno vystihnout volné místo v koupelně.

Protože jsou ale umyvadla většinou umístěna v jedné rovině (Rovina je přizpůsobena průměrné výšce dospělé osoby), působí potíže malým dětem, které na ně nedosáhnou a musí si stoupnout na stoličku. Používaní takových stoliček nebo podstavců může být v koupelně velmi nebezpečné. A to z důvodu, že každé správné dítě se vždy věnuje něčemu jinému, než bezpečnému stání... a z důvodu, že v koupelnách bývá vlhko, podlaha více klouže a zařizovací předměty jsou velmi tvrdé.

Celý problém se může vyřešit umístěním umyvadel do různých výšek. Na obrázku je řešení vícegenerační koupelny německé firmy NOLFF.

Z obrázku vyplývá, že umyvadla nejsou zabudována v nábytku, ale položena na jeho horní desku. (Každé umyvadlo by mělo být přichyceno k zadní stěně). Umyvadla jsou položena na samostatných skříňkách, které jsou namontovány v různých výškách.

Může Vás napadnout, že dítě rychle odroste a co potom s níže umístěnými skříňkami. Na to je třeba myslet při plánování koupelny a umísťování odpadů. Když budete mít vše dobře promyšlené, stačí pak nižší skříňku namontovat výše. Také je ale možné, že až děti vyrostou, váš koupelnový nábytek vyjde z módy a budete toužit po novém. Ten si pak necháte namontovat podle vašich nových požadavků.

Nenabízí prodejci nábytku ten správný? Nechte si vyrobit koupelnový nábytek na zakázku.