Keramická dlažba v interiéru stále představuje stylové a praktické řešení

Keramická dlažba v interiéru stále představuje stylové a praktické řešení

Už mnoho let jsou keramické obklady a dlažby velmi oblíbenou součástí tuzemských domácností. Dříve nacházely uplatnění zejména na toaletách a v koupelnách, a to vzhledem ke svým vynikajícím vlastnostem z hlediska odolnosti vůči vlhkosti. V současnosti se ale vyplatí investovat do nich i ve zbylých částech interiéru.

Velkoformátová dlažba

Perfektní ukázkou toho, že keramické produkty patří nejen do koupelen a na toalety, je moderní velkoformátová dlažba. S ní můžete bez problémů osadit podlahy na chodbách, ale klidně i v dalších místnostech.

Keramická dlažba někomu může přijít v běžných interiérech příliš chladná a nepřirozená. Stačí ale zvolit vhodné barevné provedení a sladit jej s nábytkem a stěnami. Rázem se pak dlažba stane skutečně zajímavou alternativou ke klasickým druhům podlah. Velkoformátová dlažba je navíc často luxusní záležitostí, tudíž díky ní vzroste cena vaší nemovitosti.

Hlavní přednosti keramické dlažby

Za největší pozitivum lze jednoznačně označit odolnost a trvanlivost. Kvalitně vyrobená keramická dlažba vydrží desítky let. Zvolíte-li velkoformátovou dlažbu, pak poznáte, že bez problémů snese velké zatížení, lze na ni dávat objemný a těžký nábytek z masivu apod.

Hospodyňky a lidé, kteří mají rádi pořádek, u keramické dlažby jednoznačně ocení její minimální náročnost na údržbu. Nevadí jí ani kontakt s různými chemickými čisticími prostředky, jež jsou běžně k dostání v drogeriích a dalších obchodech.

Kombinace dlažby s podlahovým vytápěním

Keramická dlažba, zejména ta velkoformátová, se perfektně hodí ve chvíli, kdy si doma chcete nechat zhotovit podlahové vytápění. Dlažba je totiž schopna dobře rozvádět teplo, takže pak máte příjemné klima po celé místnosti i při nižší nastavené teplotě.