Když komín, tak nerezový - pouze samé výhody!

Potřebujete postavit komín? Jaký, za kolik, jak rychle?

Jako nejvýhodnější se jeví stavba komínu z nerezu - takový komín je levný, bezpečný, dlouho vydrží a jeho stavba trvá jen chvilku!

Když komín, tak nerezový - pouze samé výhody!

Vložkované komíny

Ty doby, kdy byl standardem komín pouze vyzděný z cihel jsou naštěstí dávno pryč. Takové řešení bylo naprosto nebezpečné. Komín se časem rozpraskal, spojovací malta vydrolila, kouř s jiskrami začal unikat třeba do půdních prostor a požár byl na světě. Dnes už vybíráme z řešení vyvložkovaných komínů a to buď nerezem nebo šamotovými vložkami. Nerezové komíny dokáží fungovat i bez obezdění cihlami. Takové provedení vítají architekti k modernímu obydlí, kde nerezový komín tvoří příjemnou dominantu.

Vyberte nerezový komín od www.kominy-nerez.cz

 

Výhody nerezových komínů

Nerezové komíny poskytují uživateli pouze samé výhody. Komíny z nerezu jsou podstatně lehčí, než šamotové vložky a tak je možné nerezový komín použít v podstatě kdekoliv. Další výhodou nerezu je jeho tvarová variabilita v místech různých odklonů. Bez nerezového komínu si dnes už nedokážeme vyvložkování staré komínu ani představit. Nerezové roury jsou tvarově stálé, vydrží mnoho a při ohřívání a následném chladnutí nepraskají. Moderní nerezový komín je třísložkový - vnitřní vrstvy obsahují i izolaci.

Nerezové komíny Bertrams

Bertrams patří mezi špičku v oboru nerezových komínů. Bertrams Pečky, spol. s r.o. vyrábí komíny už od roku 1997. Zárukou kvality je i fakt, že společnost vyrábí pouze na území ČR. Kromě nerezových komínů k vložkování a třívrstvých komínů se společnost zabývá i kouřovody a to v nerez i ocelovém provedení. (kouřovod je trubka, která odvádí kouř od kamen do komína). I kouřovody vyrobené z nerezu jsou lepší (déle vydrží, snadněji se montují), než kouřovody ocelové. Ocelové jsou ale levnější...

Vyberte nerezový komín od www.kominy-nerez.cz