Kamenné umyvadlo - kousek pravěku ve vaší koupelně

Pokud potřebujete umyvadlo neotřelého a originálního designu - volte umyvadlo z přírodního kamene. Máte jistotu, že každý kus je originál! Díky svému vzhledu a vlastnostem pomůže z vaší koupelny vytvořit neopakovatelný unikát.

Kamenné umyvadlo - kousek pravěku ve vaší koupelně

Umyvadlo z přírodního kamene převezme v koupelně dominantní roli, strhává na sebe pozornost návštěvníka a přináší do našich myslí pozitivní pocity zároveň s pokorou pro přírodu a její "umění".

Když si uvědomíme, za jakých okolností a kdy vznikl kámen ze kterého je vyrobené právě naše umyvadlo, naplní nás to klidem a pocitem souznění s přírodou. Kámen je bezesporu němým svědkem vývoje celé naší Země. Svědkem, kterého potkáváme několikrát denně při očistě. Dokonalým svědkem, který bezproblému zapadne do jakéhokoliv designu v koupelně.

Přejít k výběru umyvadla z umělého kamene. Všechna jsou skladem. Mějte doma originál!

Každé kamenné umyvadlo je originál. Díky tomu se mohou i mírně lišit rozměry nabízených umyvadel. Také zabarvení nebo povrch umyvadla je po každé trochu jiný. Kamenná umyvadla jsou naprosto jedinečná, jsou vyrobena ručně a vyhlazena k dokonalosti. Pokud se budeme o umyvadlo dobře starat, vydrží věky.

Nejčastější kámen používaný na výrobu umyvadel je mramor. Mramor v sobě pojí kvalitu i atraktivní vzhled. Jeho výhodou je možnost velké škály barevného i tvarového provedení. Zpracováním mramoru lze docílit velkých a přesných formátů. Příjemnou vlastností mramoru je skutečně jednoduchá údržba leštěných ploch s dokonalým povrchem.

Cena umyvadel z přírodního kamene

Ještě před 5 ti lety se daly taková umyvadla pořídit za skoro nedostupné ceny. Dnes je situace zcela jiná. Cena kvalitních kamenných umyvadel se pohybuje v rozmezí 2-6 tis Kč - to je neuvěřitelné, když uvážíte originalitu každého kousku a ruční práci.

Všechna umyvadla mají spodní plochu rovnou a jsou tak určena pro montáž na desku. Počítejte s větší vahou - přece jen se jedná o kousek kamene:-). Kamenné umyvadlo nikdy neumisťujte do venkovního prostředí - za mrazivého počasí by mohlo snadno prasknout.

Jak pečovat o kamenné umyvadlo...

Jak vyrobit jezírko s umělým potokem