Kam s televizí?

Na obrázku: RTV stolek DUNAJ Typ 10, dub sonoma

Kam s televizí?

Jistě jste už někdy řešili, kam ve svém bytě umístit televizor. Nejčastěji jste se asi rozhodli pro obývací pokoj. Kam ovšem nejlépe obrazovku umístit, abyste na ni dobře viděli a zároveň ji třeba omylem nepoškodili? V takovém případě naštěstí existují elegantní řešení jménem TV stolky.

Jaké výhody přináší?

Pro většinu lidí je stolek pod TV nepostradatelný. Dostane televizor na poměrně bezpečné místo, odkud ho nikdo omylem nesrazí. Zároveň se bude nacházet v optimální výšce, aby umocnil zážitek ze sledování. Právě na výšce rozhodně záleží, při výběru dbejte na to, jak vysoko budete při sledování sedět. Aby se vám nestalo, že vás bude po filmu bolet za krkem ze zvedání hlavy moc nahoru. Dnes již jsou LCD televizory běžnou součástí domácností, samozřejmě je však mít nemusíte. Proto si nezapomeňte zkontrolovat i šířku stolku, abyste potom nezjistili, že se vám přístroj na plochu vlastně vůbec nevejde. Také by byla škoda nevyužít prostor pod televizí, vyberte si tedy, jestli chcete raději zásuvky nebo zvolíte otevřené poličky, využitelné především pro dekorativní prvky.

Na jaké další faktory se zaměřit při výběru?

Jistě záleží též na správně zvoleném materiálu. Nejoblíbenější jsou stále dřevěné TV stolky, například TV stolek dub Sonoma, hlavně pro svou využitelnost nejen pro televizi. Jsou velmi elegantní a velmi jednoduché na údržbu. Skleněné stolky kombinované s kovem jsou naopak na údržbu o něco náročnější, ale za to se velmi hodí do moderně zařízených domácností a dokáží projasnit místnost k nepoznání. Při výběru nesmíte opomenout i na výběr té správné barvy. Přeci si nebudete dávat do jinak tmavé místnosti TV stolek bílý. Zkrátka slaďte barevně svůj obývací pokoj tak, abyste se v něm cítili při sledování pořadu co nejlépe. Je už jen zcela na vás, jaký typ stolku zvolíte.