Kam s botami?

Často řešíme problém, kde schovat obuv po návratu domů. Někteří z nás ji nechávají na rohožce přede dveřmi, jiní na ni mají vyhrazené místo v předsíni. Pokud ale domácnost obývá více lidí, nastává otázka, co dělat s tolika botami? Tento problém vyřeší botník. Vybrat si můžeme jak z otevřených, tak ze zavíracích modelů.

Kam s botami?

 

Výklopný botník

Tento typ botníku je vhodný zejména pro umístění dámské obuvi, například lodiček. Má malou hloubku, a nezabere tak mnoho místa. Dobře se proto hodí i do úzkých chodeb a předsíní. Nabízí se v různých velikostech a barvách. K oblíbeným patří zejména bílá, buk, wenge a černá. Nejčastěji má jednu až dvě zásuvky a je rozdělen do několika přihrádek. 

Policové botníky

Pro kotníkové boty jsou určeny policové botníky. Tyto typy jsou vyráběny speciálné pro vyšší obuv, která se nevejde do běžných výklopných modelů. Policové botníky najdeme v různých velikostech. Narazíme rovněž na menší, které bez problémů umístíme v malých předsíních. Do policových botníků lze kromě obuvi uložit také deštníky, kabelky, šály, krémy, spreje na boty či lžičky na obouvání. Na výběr máme modely se sklopnými nebo klasickými dvířky. Botníky se dodávají v barevném provedení bílá, wenge, dub sonoma, olše a mnoha dalších. Výrobky mohou mít pět i více polic. 

Regály na boty

Tyto sedací botníky jsou vhodné pro všechny druhy obuvi. Jedná se o otevřené regály, což oceníme zejména, když se vracíme domů s plnýma rukama. Nemusíme u nich nic otevírat a boty umísťujeme přímo na police. I regály umožňují větrání obuvi, které prodlužuje její životnost. Na současném trhu lze objevit mnoho variant. Pokud je naše domácnost málo početná a nemáme mnoho bot, postačí nám regály s jednou nebo dvěma poličkami. Ty jsou vysoké tak, že se na ně můžeme pohodlně usadit a takto obouvání zpříjemnit. Pro početnější rodiny jsou vhodnější prostornější výrobky, které mají několik poliček a jsou širší. Do nich se bez sebemenších komplikací vejdou boty také třígenerační domácnosti. 

Jak vybrat správný botník?

Nejdůležitějším kritériem pro výběr vhodného botníku je množství obuvi, které do něj budeme ukládat. Podle toho volíme jeho velikost. Neméné důležitá je výška jednotlivých polic. Tu vybíráme podle druhu obuvi.