Jste domácí kutil? Toužíte si zařídit komfortní bydlení?

Jste domácí kutil? Toužíte si zařídit komfortní bydlení?

Tak to se zajisté zajímáte o časopis dům a byt, kde se nalézají praktické rady a návody zjednodušující práci na novém bydlení.  Většina z nás sní o pěkném domku, ponořeném v nádherné zahradě, kde můžete relaxovat ve stínu stromů nebo obklopeni květinami, v útulném místě daleko od zvědavých očí.   Velmi populární je prostor určený na bydlení rozšířit směrem do exteriéru. Dům i zahrada se musí nést v určitém stylu, a podle toho vybíráme nábytek, osvětlení a bytové doplňky.  Nezapomínáme na správný výběr barev.  Není určeno, aby obytná zahrada byla jen na rovině, lze ji vytvořit i v členitém terénu. Vždy se jen snažíme o vytváření zajímavých protikladů - sluneční terasa, stinné zákoutí apod.

Dětský ráj v domě

Sháníte vybavení do dětského pokoje  a nevíte si rady? Bez ohledu na velikost dětského pokoje by měl disponovat třemi zónami: pro relaxování, učení a hraní. Dítě samo o sobě není schopno překonat chaos v pokoji. Ve skutečnosti je to i pro mnoho dospělých náročný úkol. V případě, že dítě není zvyklé na organizaci od samého začátku, bude to jeho slabinou v budoucnu.  Odborníci radí, dát do pracovního prostoru aktivní prvky výzdoby - zrcadlo, obrazy, malby, barevné elementy. Víte, že není dobré umístit pod okno pracovní stůl? Proč?  Dítě dělá domácí úkoly, a zároveň vidí, jak si ostatní děti hrají a to rozptyluje jeho pozornost. Není ani vhodné pokoj přesytit barvami a malůvkami. A co je nejdůležitější, poradit se s dětmi, jak by si sami svůj dětský ráj představovaly.

Podlaha – výrazný prvek interiéru

Důkladně dbáme na výběr podlahy, určuje dojem z prostorů. Zároveň je nejvíc namáhána, proto nešetříme na materiálu. Někdo má stejnou podlahu ve všech pokojích, někdo jiný volí do každé místnosti jinou podlahu.  Je to sice náročná záležitost, ale s jedinečným efektem. Pokud si nevíte s výběrem rady, nebojte se zeptat prodejce, nebo navštivte designové studio.