Japonská keramika dodá vašemu stolování jedinečnou atmosféru

Japonská keramika dodá vašemu stolování jedinečnou atmosféru

Kultura země zapadajícího slunce fascinuje svět po celá staletí. Jinak tomu není ani v případě japonské keramiky. Uvažujete nad její koupí, ale nejste si jisti, zda je to to pravé nádobí zrovna pro vaši domácnost? Překvapí vás jeho praktičnost a dokonalý design v jednom.

Jedinečný design a kvalita, kterou si cení ti nejlepší šéfkuchaři

Ruční výroba japonské keramiky zaručuje jedinečný design a vy si tak můžete být jisti, že stejné talíře, misky či hrníčky nenajdete v žádné jiné domácnosti. Každý kus je originál vyrobený mistrem v oboru. Osobitý design nadchne nejen vás, ale i návštěvy, které budou obdivovat každý kousek.

Není divu, že se na ní servírují pokrmy v těch nejlepších restauracích. Japonské nádobí jste dokonce mohli vidět i ve známé televizní soutěži MasterChef. Japonská keramika je sama o sobě uměním, proto pokud se rozhodnete servírovat vaše pokrmy na tomto nádobí, získá vaše jídlo úplně jiný rozměr. Tato keramika proto bude dokonalým dárkem pro milovníky vaření, gurmány i food blogery.

Praktické, dekorativní a non toxic

Nespornou výhodou japonské keramiky je její praktičnost. Snoubí se v ní odolnost, funkčnost a zároveň jedinečný design. Na tyto produkty je radost pohledět! Navíc vám keramika může hezky zdobit prostor vaší kuchyně a v domácnosti už nemusíte mít dekorace, na které akorát sedá prach. Keramické nádobí se velmi dobře čistí, jen tak lehce se nepoškrábe a navzdory tomu, že se jedná o keramiku, je velmi odolné. Můžete ho tedy bezstarostně vložit do myčky s ostatním nádobím a neplýtvat vodu při ručním mytí. Rozhodně se nemusíte bát, že by se z keramiky uvolňovaly škodlivé látky.

Nádobí je vyráběno ze specifické hlíny z japonské oblasti Gifu. Ani glazura neobsahuje žádné toxické kovy. Z nádobí tedy mohou jíst i děti, a vy tak nemusíte mít strach o jejich zdraví. Produkty jsou zcela nezávadné i v případě ohřívání jídla v mikrovlnné troubě i, jak jsme již zmínili, při mytí v myčce. Japonská keramika vzniká technikou, kterou si japonští mistři předávají z generace na generaci. Koupí japonského nádobí nepodpoříte tedy velké konglomeráty, ale malé rodinné podniky, které si umění výroby tohoto nádobí uchovávají po celá staletí. Každá z firem má svou vlastní dlouholetou tradici, a i proto je japonská keramika tak fascinující.