Jaký stojan na nože

Jaký stojan na nože

Máte doma kvalitní kuchyňské nože? Tak jste se již jistě zajímali o jejich správnou údržbu a skladování, pro co nejdelší životnost, a zvláště s ohledem na ostří. Mezi nejhorší způsoby skladování či uchovávání kuchyňských nožů se řadí stále poměrně běžné pohození v šuplíku kuchyňské linky. Což je naprosto nevhodné z mnoha důvodů, a obzvláště nešetrné k ostří nožů. Kuchyňské nože se při pohození v šuplíku o sebe dotýkají, a nejen o sebe, ale i o strany šuplíku či plastové výplně s přihrádkami. To vede k rychlému tupění ostří nožů.

Nože skladujte ve/na stojanu

Kuchyňské nože se nesmí při skladování o sebe třít. To zajišťuje od nepaměti stojan na nože. Historicky byly oblíbené takzvané „bloky“, do kterých se nože zasouvaly. Tyto klasické stojany se ne vždy hodí do moderní kuchyně a mohou tam působit příliš mohutným dojmem s ohledem na jejich velikost a masivní dřevo. Skvělou alternativou je v poslední době stále oblíbenější magnetický stojan na nože.

 
Magnetický stojan na nože má podstatně menší rozměry, oproti blokovému a působí moderním dojmem. Kuchyňské nože se na něj snadno přichytí. Další jeho výhodou je, že nechá v kuchyni vyniknout krásu čepele nožů, tím že nejsou schované uvnitř stojánku.
 

Jaký magnetický stojánek na nože doporučujeme?

Doporučujeme magnetický stojánek na nože se silným magnetem uvnitř akáciového dřeva od XinZuo. Má přirozený elegantní vzhled dřeva a nechává vyniknout kuchyňské nože. S pevným magnetem uvnitř drží kuchyňské nože jako přibité. Stojánek je kompatibilní s většinou typů nožů, vyjma vykosťovacího, kvůli specifickému tvaru jeho čepele. XinZuo je tradiční čínský výrobce prémiových kuchyňských nožů, jehož nože jsou oblíbené po celém světě. V ČR je můžete pořídit na www.XinZuo.cz s 3letou zárukou, dopravou zdarma a 30 dni na vrácení.