Jaký materiál ložního povlečení vybrat pro kvalitní spánek

Jaký materiál ložního povlečení vybrat pro kvalitní spánek

Materiál ložního povlečení značně ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Proto je potřeba vědět, v čem se jednotlivé druhy materiálu liší a čím se řídit při výběru. Zjistěte, jaké jsou výhody a přednosti bavlny, saténu, krepu či mikroplyše a vyberte si povlečení dle svých vlastních preferencí.

Druhy materiálu povlečení

Na výběr máte hned z několika druhů ložního povlečení. Bavlněné povlečení, mikroplyšové povlečení, krepové či saténové. V čem se liší? Který materiál vybrat, aby byl vhodný právě pro vás? V potaz je nutné vzít hned několik aspektů, jako je citlivost pokožky, roční období, věk, velikost povlečení a v neposlední řadě také praní a žehlení. Pojďme se podívat v čem se různé materiály liší a jaké jsou jejich přednosti.

Mikroplyšové povlečení

Hebkost a jemnost, těmito slovy by se dalo popsat mikroplyšové povlečení. Jedná se o textilii, která je typická hustými a jemnými vlákny s hladkou strukturou. Navíc tím, že je z umělého vlákna, je 100% antibakteriální a díky tomu je povlečení vhodné i pro alergiky. Krásně hřeje, je vhodné do dětských postýlek, ale i pro dospělé či pro zvířecí mazlíčky. Při praní v pračce se netvoří žmolky, můžete ho sušit v sušičce, a navíc se nemusí žehlit. Ideální pro každého, kdo preferuje měkkost a komfort.

Bavlněné povlečení

Bavlněné ložní povlečení je v této době nejužívanější materiál. Bavlna se doporučuje nejen pro alergiky, ale také pro každého, kdo má citlivou pokožku s nesnášenlivostí na umělá vlákna. Hodí se v podstatě pro jakékoliv roční období. Bavlna je hebká, příjemná na dotyk a nedráždí dětskou pokožku, proto je maminkami nejvíce vyhledávané při výběru dětského povlečení. Výhodami bavlněného ložního povlečení jsou prodyšnost, snadná údržba (praní v pračce), savost a měkkost. Co může být pro někoho překážka je mačkavost bavlny. Povlečení není vhodné pro sušení v sušičce a je nutné ho po vyprání a usušení vyžehlit.

Krepové povlečení

V případě, že preferujete bavlnu, ale neradi žehlíte, pak vám můžeme doporučit krepové povlečení. Krepové povlečení stačí jen vyprat, pověsit a používat. Navíc se nesráží a zmačkané vypadá přirozeně. Vhodné je jak na zimu, tak díky jeho savosti a prodyšnosti i na horké letní dny. Vybírat si můžete z mnoha různých barevných kombinací i velkostí. V případě, že neradi trávíte čas se žehličkou v ruce, krepové povlečení je ideální právě pro vás.

Saténové povlečení

Chcete si užít luxus, hebkost a lesk, pak vyzkoušejte luxusní povlečení ze saténu. Satén se vyznačuje typicky lesklým a hladkým povrchem. Vyrábí se z přírodních i syntetických materiálů. Nejčastěji využívaným materiálem pro ložní povlečení je bavlněný satén. Největší výhodou tohoto materiálu je především jeho hebkost a jemnost. Vyhledávají ho lidé s citlivou pokožkou, která nesnese hrubší textile. Kvalitní satén je vhodný nejen na léto, ale také na zimu. V létě má ochlazující efekt, v zimě zahřeje. Vybírat můžete ze spousty různých potisků a barevných variant.