Jaký křovinořez bude ten pravý pro vaši zahradu?

Hledáte ten nejlepší křovinořez, se kterým bude úprava vaší zahrady hračkou? Potřebujete stroj, který bude velmi výkonný a práce s ním bude zároveň pohodlná? 

Jaký křovinořez bude ten pravý pro vaši zahradu?

Hledáte ten nejlepší křovinořez, se kterým bude úprava vaší zahrady hračkou? Potřebujete stroj, který bude velmi výkonný a práce s ním bude zároveň pohodlná? Pak pro vás máme tip na křovinořez Honda, jež přináší maximální komfort a skvělý výkon díky 4-taktní technologii.

Čtyřtaktní motor přináší výhody

Křovinořezy a vyžínače značky Honda mají hned několik předností. O jejich pohon se stará miniaturní čtyřtaktní motor Honda, jehož největším kladem je fakt, že na rozdíl od dvou taktního motoru pro něj není potřeba připravovat směs benzínu a oleje. Jako palivo stačí běžný benzín do automobilů Natural 95, díky čemuž značně klesnou náklady na provoz. A velkým kladem je i menší kouřovost, emise a zápach při spalování čistého benzínu. Kromě zápachu už nebude vás a vaše sousedy obtěžovat ani nepříjemný hluk. Čtyřtaktní křovinořezy Honda mají příjemnější zvuk a jsou tišší než dvoutaktní stroje. Start křovinořezu je velmi lehký a plusem je také možnost přetáčení motoru jakkoliv, aniž by došlo k přelití provozních kapalin jinam a tím snížení výkonu motoru.

Pohodlí při práci

Benzínový křovinořez Honda je vybaven poloautomatickou strunovou hlavou Tap & Go, která sama dávkuje žací strunu podle potřeby. Stačí klepnout strunovou hlavou o zem, tím se okamžitě uvolní zámek struny a žací struna se prodlouží. Toto je jedna z věcí, která činí práci s křovinořezem daleko snazší a pohodlnější. S otázkou pohodlí souvisí i nízké vibrace, které ve spojení s měkčenou rukojetí nezpůsobují nepříjemné vibrace rukou. Velmi dobře vyřešená je ergonomie postroje, který má pevné hrudní a bederní popruhy a silně polstrovaný ramenní popruh. Zvláštní řešení pro obtížně přístupné prostory pak nabízí zádový křovinořez UMR 435 L, u kterého leží motor na zádech obsluhy a tyč se žací hlavou je ohebná.

Vše v jednom

Především profesionálové jako zahradníci nebo pracovníci komunálních služeb pak bezpochyby ocení křovinořez Honda s dělenou hřídelí Versatool. U něj se dá pouhým zacvaknutím snadno měnit nástavec, jeden stroj tak může sloužit třeba k sekání trávy, stříhání plotů, prořezávání stromů, zařezávání trávníku nebo foukání listí.