Jaký druh tapety je vhodný do obýváku, a který zase do koupelny?

Jaký druh tapety je vhodný do obýváku, a který zase do koupelny?

Tapety se vrací opět do módy. Stávají se populárním a dekoračním prvkem obýváku, kuchyně i dětského pokoje. Dokonce se setkáte s tapetami, které odolají vlhkosti koupelny. Ani samotné tapetování není tak pekelné jako před lety. Pokud dodržíte daný postup, půjde to jako po másle.

Před výběrem dekorů si musíte uvědomit, že každý druh má jiné vlastnosti. Některé jsou nevhodné do ložnice a dětského pokojíku, jiné zase do koupelny. Do prvních dvou zmiňovaných místností padnou jako ulité vliesové či klasické papírové tapety. Naopak do kuchyně, obýváku či koupelny dejte přednost vinylovým modelům anebo tapetám na bázi sklovlákna.

Vlastnosti jednotlivých tapet

Možná si myslíte, že je papírovým tapetám konec, ale to není pravda. Jsou jako stvořené do dětských pokojů, protože z nich není cítit PVC. Papír je prodyšný a cenově dostupný. Na druhou stranu se s nimi hůře manipuluje. Vliesové tapety jsou určeny pro všechny pokoje, navíc se pyšní prodyšností, odolností a částečnou omyvatelností. Lidé je vyhledávají také kvůli tepelně-izolačním vlastnostem. Trendy vinylové tapety mají nespočet kladných vlastností, ke kterým patří omyvatelnost, odolnost proti oděru i tepelná izolace. Bohužel jsou neprodyšné, a proto nepatří do pokojů, kde se spí! Naopak zkrášlí koupelnu i toaletu.

Na vzhledu záleží

Dnes existuje nespočet stylů a dekorů tapet, že si člověk jen horko těžko vybere. Například samolepicí tapety vyzdobí jen kousek zdi, prostě místnost osvěží. Tapetování celého pokoje je nesmysl. Klidně si je umístěte na dveře a nábytek. V kurzu jsou fototapety, protože nabízejí nespočet překrásných motivů. Dokonce si je můžete i sami navrhnout. Jen si představte fototapety do dětského pokoje s pohádkovými hrdiny, extravagantní tapety do obýváku a romantické nápady do ložnice. Stačí oslovit spolehlivého prodejce, který navíc poradí.