Jakou konstrukci sedačky?

Konstrukce sedačky patří mezi její nejdůležitější části ( a to i přesto, že není vůbec vidět :-)). Právě konstrukce určuje trvanlivost a výdrž celé sedací soupravy.

Jakou konstrukci sedačky?

Konstrukce sedačky patří mezi její nejdůležitější části ( a to i přesto, že není vůbec vidět :-)). Právě konstrukce určuje trvanlivost a výdrž celé sedací soupravy. Je to základ, který když není v pořádku, tak ani kvalitní potahové látky a dokonalé výplně kvalitu sedačky už příliš nezachrání.

Materiály konstrukce
 

Většina konstrukcí sedaček je vyrobena ze dřeva nebo dřevotřísky. Takové sedačky patří k levnějším. Také jsou dost těžké. To ale vadí pouze při přepravě.

Nejlepší materiál pro konstrukci je kov. Použití kovových konstrukcí zajistí sedačce dlouhou životnost. Sedačky s kovovou kostrou jsou také lehčí. Z pohledu dnešního designu je také vhodnější kovová konstrukce, která může být obnažená například v místě nožiček. Taková sedačka pak ztratí na své mohutnosti.

Můžete se setkat i se sedačkami, které mají vnitřní kostru z dřevotřísky a ve spodní části namontovaný sokl (kovové nožičky).

Na závěr je ale nutno říci, že jediné, co lze v tomto případě doporučit, je nákup sedačky od firmy, která je na trhu déle a má nějaké reference. Když narazíte na sedačku s kovovou konstrukcí, která je špatně provedena, ztrácí svou výhodu. Nákup sedačky, která má konstrukci dřevotřískovou, ale kvalitně provedenou, je v tomto případě lepším řešením.