Jaké vybrat potahy sedací soupravy?

Potahy tvoří na rozdíl od vnitřní konstrukce viditelnou část pohovky. Kvalita potahu (estetická i fyzikální) velmi ovlivní výsledný dojem sedačky. Na jejím výběru si proto dejte obvzláště záležet!

Jaké vybrat potahy sedací soupravy?

Potahy tvoří na rozdíl od vnitřní konstrukce viditelnou část pohovky. Kvalita potahu (estetická i fyzikální) velmi ovlivní výsledný dojem sedačky. Na jejím výběru si proto dejte obvzláště záležet! Módní vzory se mohou "okoukat" velmi brzy. Také co je moderní dnes, zítra už být nemusí. Vyplatí se vybírat nadčasové vzhledy potahů. Módně nejstálejší bývají kožené sedačky.

Základní druhy potahů:

  • čalouněné

  • kožené

 

Čalouněné potahy se vyrábí v neuvěřitelném množství vzorů a provedení. Čalouněné sedací soupravy bývají cenově dostupné. Velmi dobré je, když jsou snímatelné a mohou se tak samostatně vyprat. Někteří výrobci nabízejí možnost dokoupit potah zvlášť. Můžete tak mít doma jednu sedačku a třeba dva potahy různého vzoru a střídat je. Takový potah se Vám neomrzí...

Kožené sedačky byly dlouhá léta a jsou i dnes znamením luxusu. Kožené sedačky bývají kvalitnější, déle odolávají špíně, lépe se pak čistí. Kožené sedačky jsou stálejší i z hlediska módy. Pokud chcete mít doma sedačku, která je příjemná na dotek, elastická, trvanlivá, volte kožené sedačky.. Nové metody zpracování kůže snížily ceny kožených sedaček na přijatelnou mez a jsou tak mnohem dostupnější.

Vzorník potahových látek

Dnes se k čalounění nepoužívají jen obyčejné látky nebo kůže. Jsou ve hře materiály jako mikroplyš, ekokůže, nanoflock atp... Pokud sedačku vybíráte v internetovém obchodě, vyberte takový, který Vám zdarma nejdříve odešle vzorník potahových látek, kůží. Ten musíte potom vrátit. Výhoda je nesporná: víte, co kupujete!