Jaké povlečení je nejlepší do dětských postýlek?

Jak správně zvolit dětské povlečení? Který materiál pomůže miminkům lépe spát? Jaký vzor se dětem líbí nejvíce? Odpovědi získáte v našem článku!

Jaké povlečení je nejlepší do dětských postýlek?

Výběr dětského povlečení se řídí jinými pravidly něž nákup povlečení pro dospělé. Při nákupu povlečení pro děti je důležité věnovat zvýšenou pozornost materiálu a jeho vlastnostem, také velikostí a dalšími aspekty.

 

Jak vybrat povlečení do dětské postýlky?

 

Při nákupu dětského povlečení je třeba zohlednit tyto parametry:

 

1) Materiál

2) Vlastnosti povlečení

3) Barevné provedení

 

Materiál by měl být příjemný nedráždit!

 

Povlečení pro nejmenší musí být hlavně příjemné na dotek. Malé děti mají rády, když se mohou do své peřinky pěkně zachumlat a získat tak pocit bezpečí a domova. Pokud nebude dítěti materiál povlečení vyhovovat bude se mu nejen špatně spát, ale také může přijít strach ze tmy právě díky absenci pocitu bezpečí.

 

Materiál musí být vyhovovat i z hlediska zdravotního, nesmí způsobovat alergické reakce. Z toho důvodu je tou nejlepší volbou bavlna, která je přírodní látkou a vyhovuje i té nejcitlivější pokožce.

 

Vlastnosti povlečení

Povlečení pro děti by mělo být zejména prodyšné, díky tomu nebude dítě zpocené ani nebude trpět chladem. Důležité je také celková savost zvoleného materiálu. Při výběru je nutné si uvědomit, že dítě tráví ve své postýlce mnohem více času než dospělý člověk.

Pokud narazíte na povlečení, které vám a hlavně vašemu dítku vyhovuje, pak nakupte více než jednu sadu povlečení. Dětské lůžkoviny je třeba měnit a prát mnohem častěji než povlečení vaše.

 

 

Barevné zpracování

Děti milují barevné povlečení, nejlépe s vyobrazením jejich dětských hrdinů, pohádkových postaviček apod. Pokud si nejste jistí výběrem správného pohádkového hrdiny či krásné princezny, je třeba vzít dítě na nákup sebou, aby si samo vybralo.

 

Jaké povlečení mají vaše děti? Dobré spaní zajistí dětské povlečení z Mujpelisek.cz!

 


Mohlo by vás zajímat:

Jak vybrat dobrou postel?

Jak vybrat kvalitní matraci?

Jak vybrat vhodné rošty do postele?