Jaká velikost sedací soupravy padne do vašeho obýváku?

Jaká velikost sedací soupravy padne do vašeho obýváku?

Možná si ještě vzpomínáte na doby, kdy měli v obývacím pokoji všichni ty podobné univerzální obývací stěny a také ne moc kreativní sedačky. Velmi často se jednalo o pohovku doplněnou dvěma křesly. Dnes už je ale situace jiná. Možností je spousta. Nabídka je široká mezi českými výrobky i těmi dovezenými ze zahraničí. Už jen samotných provedení je několik.

Barvu a materiál sedací soupravy teď nechme stranou. Ty byste měli řešit až ve druhé řadě. Nejdříve je potřeba rozmyslet si, jak velký gauč se bude dobře vyjímat ve vašem obývacím pokoji. A jaké jsou možnosti?

Velké sedačky do L a U hrají prim. Jenže…

Stránky magazínů o bydlení a bytových katalogů plní poněkud rozměrné sedací soupravy do tvaru písmenek L a U. Pohodlně se na nich usadí celá rodina a můžete si být jistí, že vás doma čekají neustálé boje o to, kdo bude sedět na místě nejpohodlnějším – v rohu. Tyto typy pohovek odpovídají také současnému trendu minimalismu. Čím méně nábytku, tím prý lépe. Jenže ne každý si může tak velkou sedačku dovolit. Co se týče rohových modelů, natrefíte i na menší, sedačku do tvaru písmene U ale rozhodně do malého obývacího pokoje nepořizujte.

Varianty 3+2+1 poslouží všem, kdo mívají často návštěvy

Podobnou volbou do velké místnosti jsou sedačky 3+2+1. Poskytnou hodně místa, ale zároveň soukromí. Pokud k vám často chodí návštěvy, oceníte je více než jednu obrovskou sedačku. Dají se totiž rozmístit po pokoji kolem konferenčního stolku a pak na sebe daleko lépe uvidíte.

Ani malá sedačka nemusí být na škodu

Máte-li spíš menší obývací pokoj, sáhněte raději po skromnější pohovce. Bojíte se, že vám malá sedací souprava nebude stačit? Nic vám nebrání k ní později dokoupit křeslo, taburet nebo třeba moderní sedací pytel. Tyto kusy „nábytku“ se dají snadno přemístit, takže je prostě přinesete pouze tehdy, až je budete potřebovat, a po zbytek času nemusí zbytečně zabírat prostor.

Už víte, jaký typ sedací soupravy se bude hodit k vám domů? Podívejte se do e-shopu Lumax-nabytek.cz a začněte vybírat. Mnoho sedaček tam nyní najdete se sníženou cenou.