Jaká kritéria by měl splňovat funkční a moderní krb

Jaká kritéria by měl splňovat funkční a moderní krb

Už v pravěku člověk ovládl oheň a přinášel si ho ke svému příbytku. Pohled na oheň nás uklidňuje a navozuje pohodovou atmosféru i v současné době.  Z toho důvodu se stal krb oblíbenou součástí našeho obydlí, přestože málokdy slouží jako zdroj tepla.  Dnešní moderní krby dotvářejí interiér, uživatelé si cení efektní design a komfort užívání. Možnosti výběru nejsou malé. Trh nabízí otevřený nebo uzavřený krb, krbová kamna, krby s krbovou vložkou případně plynové krbové kazety a elektrické krby. Otevřené krby podtrhují atmosféru interiéru a nejsou hlavním zdrojem tepla.  Uzavřené krby mají větší účinnost, nižší spotřebu paliva, jednodušší obsluhu a údržbu než při otevřeném krbu.

Krbová kamna s akumulací

Pokud si nemůžete klasický krb dovolit, další možností jsou krbová kamna – dostupná cena, jednoduchá a rychlá instalace.  Technologie jde kupředu i v této oblasti. Objevily se na trhu krbové vložky a krbové kamna v různých variantách. Výrobci vyvinuli technologii, kdy kamna jsou schopné akumulovat vyrobené teplo a rozložit jeho sálání do delšího časového intervalu. Krb vám bude sloužit celý život, takže jeho správný výběr se nesmí podcenit. A to jak ze stránky kvality, tak i designu, proto je vždy vhodné si nechat odborně poradit. Špičkou v tomto oboru je společnost PROFIKRBY, konkurenci úspěšně čelí již 20 let - síť partnerů po celé ČR. Dostupný servis a náhradní díly – samozřejmost.

Moderní akumulační krby – viditelný oheň se sálavým teplem

Moderní akumulační krby jsou favoritem na trhu. Použitý materiál díky svému složení a vysoké objemové hustotě má schopnost přijmout tepelnou energii a sálat ji do prostoru. Ve vnitřní komoře se nalézají akumulační prstence nebo tvarovky, ty jsou schopné rozložit výkon na delší časové období (doba akumulace až 10 hodin). Co to znamená? Místnost se nepřetápí, z akumulačního krbu sálá zdravé a příjemné teplo, vysoká stabilita a životnost - komfort dvojího zasklení, vyzdívka tloušťky 50 mm, akumulační obklad tloušťky až 60 mm, ale to si musíte objednat krb na profikrby.cz.