Jak zastínit velká okna? Zkuste venkovní screenové rolety

Jak zastínit velká okna? Zkuste venkovní screenové rolety

Velká okna jsou krásná, působí moderně, a hlavně do vašeho domova přinesou spoustu denního světla. V létě je však jejich majitelé často spíše proklínají. Sluneční záření a hlavně teplo, které skrz ně vniká do domu, bývají až nesnesitelné. Existují ovšem způsoby, jak s tím bojovat.

Řešení je jednoznačné. Velká okna je třeba nějakým způsobem zastínit. Velmi často se k tomu využívají venkovní žaluzie či rolety. Luxusně působí zejména screenové rolety, tedy rolety ze speciální technické látky.

Screenové rolety se nehodí jen na pergoly

Screenové rolety jsou považovány za skvělý způsob, jak zastínit terasu. Typicky se s nimi setkáte u pergol, a to zejména u těch, které dodává společnost Alaris Czech Republic, s. r. o. Ta je totiž známým výrobcem a velkým průkopníkem screenových rolet. Jedním dechem ovšem dodává, že screenové rolety jsou i odpovědí na otázku, jak zastínit okna, a to zejména ta velká. Nabízí rovnou několik vlastností, které obyčejné venkovní rolety nemají.

Látka rolet je jako jemné síto

Screenové rolety získaly svůj název od toho, že jsou vyrobené ze speciální screenové látky s multifunkční strukturou, která připomíná jemné síto. To přináší několik podstatných kladů, které určitě oceníte.

Rolety vytváří dokonalé stínění, snižují teplotu v místnosti, chrání před UV zářením a hmyzem, ale přesto umožňují proudění vzduchu, a dokonce je přes ně vidět. Tedy pouze směrem ven, dovnitř nikdo nevidí, a tak máte soukromí.

Venkovní stínění u zákazníků vede

Proti sluníčku ochrání i klasické vnitřní žaluzie, přesto většina zákazníků volí raději ty venkovní. Proč? Venkovní rolety či žaluzie totiž kromě stínění také chrání okna před větrem, kroupami či deštěm. Fungují i jako odhlučnění a ztěžují zlodějům přístup do domu. Kromě toho mezi roletou a oknem vzniká vzduchová kapsa, která funguje jako termoregulace, jde tedy o vynikající doplněk pro koncept pasivních staveb.

Jediným problémem je, že při úplném zatažení taková venkovní roleta omezuje proudění vzduchu a nevidíte přes ni ven. A přesně proto přišly moderní screenové rolety.

Hodí se třeba do obýváku či kuchyně

Screenové rolety se instalují zvenku před okno, stahují se na ovládání, přičemž nečekejte nic složitého – stačí vám stisknutí jediného tlačítka. Látka se vyrábí v různých barvách, takže odstín bez problémů sladíte se svým domem či okny. Většina zákazníků však volí raději světlejší odstíny, ty na sebe tolik nepřitahují sluneční záření. Látka je odolná působení větru i deště, vydrží dlouho krásná. Ostatně o screenových roletách se často říká, že se na jaře stáhnou a na podzim zatáhnou.

Odborníci z firmy Alaris se shodují, že screenové rolety jsou vhodné pro použití například v obývacím pokoji či kuchyni. V ložnicích spíše ne, tam je vhodné sáhnout po klasických roletách, které umožňují úplné zatemnění. Také je zbytečné dávat je na malá okna. Nejlépe vyniknou na těch velkých, zamilují si je majitelé prosklených stěn a dalších prvků moderní architektury.

Co všechno nového přinesou screenové rolety do vašeho života?

  • Zastíní místnost.
  • Sníží teplotu v místnosti.
  • Ochrání před nebezpečným UV zářením.
  • Odolná PVC látka skryje okna před deštěm a nepříznivými vlivy počasí.
  • Zajistí vám soukromí, dovnitř přes ně není vidět.
  • Ochrání vás před hmyzem, budete moct nechávat otevřená okna.
  • Zatáhnete a vytáhnete je jednoduše ovladačem.

 

Chtějte kvalitní rolety

Český výrobce Alaris patří k nejvýznamnějším prodejcům screenových rolet, zaměřuje se na luxusní provedení určená pro jejich pergoly Placeo, ale také pro zastínění oken. Firma má dvacetiletou tradici a bohaté zkušenosti, takže zajistí i následnou technickou podporu a zákaznický servis. Rovněž záruční lhůta je nadstandardní. Zjistěte více na www.alaris.cz.