Jak zařídit pokoj pro teenagera

Jak zařídit pokoj pro teenagera

Zařídit pokoj pro dospívající ratolest bývá úkol přímo nadlidský. Teenager je totiž někde na půl cesty mezi dítětem a dospělým. I když to nepřizná, rád si ještě hraje, ale zároveň si už začíná uvědomovat svou individualitu, bouří se proti pravidlům a konvencím, chce se odlišovat od ostatních, být výjimečný. A přesně takový musí být také jeho pokoj, který bude reflektovat jeho názory, postoje a bude odpovídat jeho potřebám, nárokům i neustále se měnícímu vkusu.

Multifunkční místnost

Jakmile se váš potomek začne za svůj dětský pokojíček stydět, přichází ten pravý čas dát místnosti novou tvář a vykouzlit z ní studentský pokoj, ve kterém se bude zase cítit příjemně. Při zařizování nezapomeňte, že tento prostor musí být multifunkční. Neslouží totiž pouze k odpočinku, ale také k zábavě, ke studiu, k přijímání návštěv. Chybět tedy nesmí pohodlná postel, koutek pro klidné učení s nezbytným vybavením jako je prostorný stůl, ergonomická židle či police na knihy, a dostatek místa po usazení hostů. Myslet je třeba také na úložný prostor, protože, co si budeme povídat, teenagery na úklid zrovna neužije, a tak se hodí místo, kam mohou rychle skrýt poházené kousky oblečení a další věci povalující se všude kolem.

Dejte prostor pro vyjádření

Kromě klasických šatních skříní jistě využije i šuplíkové komody na drobnější prádlo, či noční stolek na odložení mobilu či knihy. Pokud pokoj nedisponuje příliš velkými rozměry, pak vsaďte na postel s úložným prostorem, která díky výsuvnému šuplíku poskytne vítané místo navíc. To lze pak využít k uskladnění lůžkovin nebo třeba sportovních potřeb.

Při samotném zařizování místnosti berte v potaz názor náctiletého, dovolte mu zařídit si pokoj podle jeho gusta. Ať už s jeho míněním souhlasíte nebo ne, respektujte ho. Tímto gestem mu totiž dáte najevo, že je pro vás důležité, co si myslí. A hlavně – bude to jeho „území“, tak ať se v něm cítí dobře on sám.