Jak zařídit pokoj pro děti

Jak zařídit pokoj pro děti

Zařizujete dětský pokojíček? Nábytek pro naše nejmenší musí splňovat určitá kritéria a rozhodně nejde jen o líbivý vzhled. Kvalitní kousky sníží počet úrazů a vydrží dlouhé roky nezničené. Design ale rozhodně hraje klíčovou roli. Musí se líbit rodičům i jejich ratolestem.

Specifické dětské potřeby

Na dětský pokoj jsou kladeny vysoké nároky. Děti mají specifické potřeby, a navíc rostou. Tím se jejich požadavky postupně mění a není jednoduché, aby zařízení drželo s jejich vývojem krok. Některý nábytek určitě během dospívání dítěte vyměníme. Pokud ale nakoupíme chytře, nebudeme to muset dělat tak často. U některých kousků vůbec.

Ladící segmentový nábytek

Ideální a nejméně pracný pro zařizování je segmentový nábytek. To znamená, že je tvořen v jednom stylu a vy si z nabídky dané kolekce vyberete ten nábytek, který do pokojíčku zrovna potřebujete. Vše spolu ladí a zapadá do sebe.

Nezbytnosti v dětském pokoji

Co by v dětském pokoji nemělo chybět? Určitě postel, dětský psací stůl, skříně a komody, různé bedny na hračky a šuplíkové sestavy. Děti potřebují místo ke spánku, hrám i učení. A samozřejmě úložný prostor. Z toho je třeba vycházet.

Děti mají rády barvy

Přihlédnout bychom měli k zálibě dětí v pestrých barvách. Nicméně tu vyřešíme i nábytkem ve střízlivých barvách zasazeným do pestře vymalovaných zdí. Vše doladí veselé a praktické doplňky včetně bytového textilu. Nábytek tím pádem bude vyhovovat i za pár let odrůstajícím dětem.

Multifunkční nábytek

Chytrou úsporu přináší rostoucí a nastavitelný dětský nábytek. Upravíte jeho výšku a další parametry podle výšky dítěte. Výhodou je to především u psacího stolu a židle. Oblíbené jsou multifunkční sestavy. Zahrnují v sobě postel, většinou patrovou, psací stůl, úložný prostor a třeba i nějaké ty herní prvky. Hodí se především do malých pokojíčků, třeba v panelových domech.